pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

Moderní komfortní vlaky budou jezdit i mezi Libercem a Lomnicí a také mezi Tanvaldem a Železným Brodem

Na trati mezi Libercem a Lomnici nad Popelkou a také mezi Tanvaldem a Železným Brodem by měly začít v nejbližších letech jezdit moderní nízkopodlažní vlaky.

A novinky v podobě klimatizovaných vozů Siemens Desiro se dočkají cestující v Turnově a Semilech. V rámci nových smluv se také změní přístup průvodčích. „Ti kromě jízdenek poskytnou i veškeré informace o krajské integrované dopravě,“ uvedl mluvčí kraje Filip Trdla.

Ani tak ale cestující nepřijdou o informační místa IDOLu na důležitých místech. Zachován bude v těchto stanicích i prodej jízdenek a další služby. Na zmíněných tratích mezi Libercem a Lomnicí a Železným Brodem a Tanvaldem nově vyjedou vlaky společnosti ARRIVA.

Přestože původně kraj přednostně jednal s Českými drahami, nakonec se nedohodl. „České dráhy se zpožděním sice doručily nabídku, ta by ale znamenala asi třetinové zdražení, přestože ve kvalitě služeb by nedošlo k žádnému zlepšení,“ komentoval Jan Sviták. Kraj proto oslovil další dopravce.

Pro Liberecký kraj to ale poprvé, co na železnici bude jezdit více dopravců. Například vlaky Trilex společnosti Die Länderbahn GmbH jezdí v kraji už od roku 2010 a v minulých letech jezdily mezi Harrachovem a Sklářskou Porebou vlaky GW Train Regio. Přesto ale zůstávají České dráhy nejvýznamnějším dopravcem v kraji. Zajišťují totiž zhruba sedmdesát procent spojů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky vlaky, doprava, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.