úterý 18. května 2021 Nataša

Oprava pětatřicítky začne ve směru na Chrastavu. Omezení se dotknou i sjezdů

Letošní plánovaná rekonstrukce silnice I/35 mezi Libercem a Chrastavou výrazně ovlivní dopravu na tomto vytíženém tahu.

První etapa začne v červnu a bude probíhat po celé léto. „V rámci první etapy dojde k opravám levého jízdního pruhu, tedy ve směru z Liberce do Chrastavy,“ informoval za MěÚ Chrastava Daniel Fadrhonc.

Hlavní tah na Chrastavu čeká oprava za čtvrt miliardy. Silnice vydržela sotva patnáct let

Během letošního léta se chce Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) pustit do oprav hlavního tahu z Liberce na Chrastavu. „Pětatřicítka“ přitom patří k těm novějším úsekům v kraji. Jenže po patnácti letech nezvládá intenzitu provozu.

Rekonstrukce si vyžádá kompletní uzavírku celého pruhu. Omezení potrvá od 19. června do konce října. Po tu dobu bude doprava svedena do pravého jízdního pásu. A omezení spojená s rekonstrukcí se dotknou i jednotlivých nájezdů a sjezdů v dotčeném pruhu.

„Od Liberce bude možné sjet do Chrastavy jen u Machnína,“ vysvětlil Fadrhonc. Naopak nájezd na Bílý Kostel v tomto místě možný nebude. Na Bílý Kostel se tak naopak řidiči dostanou od Penny, zde ale pro změnu nesjedou od Liberce. Dočasně bude sjezd u obalovny uzavřen v období od 20. července do 2. srpna.

Nájezd u benzínky naopak nebude průjezdný od 3. srpna do 16. srpna. Další omezení se týkají kamionů. „Vozidla nad 12 m délky mohou používat pouze sjezd u benzínky. Při cestě z Liberce si musí řidič zajet až do Bílého Kostela, kde se otočí na kruhovém objezdu a sjede do Chrastavy ve směru na Liberec u benzínky,“ dodal Fadrhonc.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky Chrastava, Liberec, I/35, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.