úterý 4. srpna 2020 Dominik

O sezónní linky je velký zájem. Kraj posílí spoje na Maloskalsko a do Českého ráje

Turistické spoje se každoročně těší velké oblibě. Letos je ale znatelný vyšší zájem, proto se Liberecký kraj rozhodl jejich počet ještě navýšit mimořádnými posilami.

Tradičním oblíbeným spojem je linka z Liberce do Doks nebo z Liberce do Jičína. Letos se k nim navíc přidaly i přímé osobní vlaky z Rovenska pod Troskami do malé Skály. 

Mezi mimořádně posílenými spoji bude například linka z Liberce přes Český ráj do Staré Paky. „Vlak dopravce ARRIVA s odjezdem z Liberce v 8:30 jede ve spojení dvou motorových jednotek Desiro,“ sdělil Otto Pospíšil z KORID LK. Díky tomu bude kapacita pro cestující i kola dvojnásobná. 

Do Liberce se bude spoj vracet odpoledne. Kromě spojů takových je posílen i personál. Nejen v tomto spoji budou hned dva průvočí, kteří mají na starost prodej jízdních dokladů. Novinkou bude také možnost vydávat multi jízdenky pro více osob najednou.

Vedení kraje rychlou reakci dopravce Arriva oceňuje. „Dopravce tím dal signál, že veřejná doprava je pro volnočasové aktivity atraktivní službou​,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Sviták.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo6 čtenářů

Foto Liberecký kraj

Štítky vlak, doprava, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.