pondělí 21. června 2021 Alois

Ruka se stopkou. Nové značky na D10 upozorní řidiče na vjezd do protisměru

Až příliš časté vjíždění řidičů do protisměru vedlo Liberecký kraj k osazení nové dopravní značky u sjezdu z D10 nedaleko obce Příšovice.

Dopravní značka, na které je vyobrazena zvednutá ruka a zákaz vjezdu, by měla pomoci tomu, aby řidiči nevjížděli na dálnicích do protisměru. „Tyto varovné značení umístíme na vybraných mimoúrovňových křižovatkách v kraji,“ sdělil vedoucí odboru dopravy KÚ Jan Čáp s tím, že tento záměr kraj projednával s PČR i dopravními inženýry. Značky se postupně objeví i v Hodkovicích, Machníně nebo v ulici České mládeže v Liberci.

Za rok evidují policisté až tři sta případů jízdy v protisměru. Ta přitom ohrožuje nejen řidiče samotného ale i všechny ostatní účastníky provozu. Přesto se taková situace může stát. Pokud k tomu už dojde, měl by řidič zachovat chladnou hlavu a zachovat se co možná nejbezpečněji. „Řidiči by se určitě neměli pokoušet otáčet,“ komentoval Jan Polák z Týmu silniční bezpečnosti.

Podle Poláka je nejrozumnější zastavit u krajnice, zapnout výstražná světla, odejít do bezpečí za svodidla a zavolat policii. A na muže zákona by se měli obrátit i lidé, kteří takového případného řidiče potkají.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Liberecký kraj

Štítky Liberecký, doprava, dopravní značka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.