čtvrtek 28. ledna 2021 Otýlie

Vlaky z Liberce do Sklářské Poreby budou končit v Harrachově

Koronavirová opatření v Polsku znovu zastaví přeshraniční vlak z Liberce do Sklářské Poreby. Od pondělí 9. listopadu budou na základě rozhodnutí maršálka Dolnoslezského vojvodství vlaky končit na nádraží v Harrachově, opatření platí do 12. prosince. Autobusových spojů, které zajišťují dopravu polských dělníků do podniků v Libereckém kraji, by se opatření zatím týkat nemělo, řekl Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti Korid LK, která je koordinátorem dopravy v Libereckém kraji.

Přímé vlakové spojení z Liberce přes Harrachov do polské Sklářské Poreby se podařilo obnovit po 70 letech v prosinci 2015. Dnes jde o turisty velmi využívané spojení. Hlavně v letní a zimní sezoně jezdí vozy plné. Využívají je Poláci k cestě do českých lyžařských středisek a zpět, výrazně přibylo i českých turistů, mířících do Polska.

V letošním roce to není poprvé, co se kvůli covidu-19 spojení přes hranice do Polska zastavilo. Na jaře přestaly vlaky jezdit 14. března, když česká vláda uzavřela hranice ve snaze ochránit zdraví obyvatel a zpomalit šíření nákazy. Spojení do Německa a autobusový provoz do Polska se podařilo obnovit 15. června, obnovení provozu do Sklářské Poreby muselo ale počkat na schválení polských železnic. Přes hranice do Polska tak začal vlak znovu jezdit až 1. července.

Přímé vlaky do Polska ale nejsou jediným spojením, které se teď kvůli zhoršující se situaci zastavilo. V sobotu už nevyjedou ani autobusy víkendové turistické linky 691, která propojuje turisticky atraktivní místa v Německu, Česku a Polsku. Znovu vyjedou zřejmě až v lednu.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto České dráhy

Štítky ČR, Polsko, železnice, koronavirus, správa, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.