čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Na silnicích v horských oblastech leží rozbředlý sníh, někde mohou povrchy namrzat

Všechny silnice v Libereckém kraji jsou s opatrností sjízdné. V některých částech kraje se může tvořit námraza, hlavní tahy jsou po chemickém ošetření.

V horských oblastech na Jablonecku a Semilsku na nich leží rozbředlý sníh či jeho zbytky, v dalších částech kraje mohou mokré povrchy silnic namrzat. Teploty se v kraji vrátily pod nulu. Dnes ráno bylo mezi minus dvěma až minus třemi stupni Celsia, na horách klesly pod minus pěti stupňů, vyplývá z dat na webu Českého hydrometeorologického ústavu.

Zbytky sněhu jsou i na silnici 14 z Jablonce nad Nisou do Harrachova. Jinak jsou hlavní tahy v kraji po chemickém ošetření podle údajů silničářů mokré nebo vlhké. Meteorologové v předpovědi pro Liberecký kraj varují, že na hřebenech hor se mohou místy tvořit sněhové jazyky. Přes den by měla být v kraji proměnlivá, převážně velká, oblačnost se sněhovými přeháňkami. Ojediněle mohou být bouřky. Teploty se přes den dostanou maximálně na dva až pět stupňů Celsia, na horách zůstanou pod nulou.

S omezením musejí ode dneška počítat motoristé na příjezdu do Liberce od Prahy po silnici I/35. Důvodem je rekonstrukce mostu u Makra v Liberci-Doubí. Doprava tam až do září bude vedena obousměrně ve druhém jízdním pásu ve směru na Prahu. Stavbaři dnes kvůli rekonstrukci, jež potrvá do června, uzavřou také silnici z Liberce na Ještěd. Motoristé se z Liberce dostanou jen k parkovišti u kabinové lanovky. Parkoviště na Výpřeži a vrchol Ještědu budou pro automobily i cyklisty přístupné jen z druhé strany Ještědského hřbetu od Proseče pod Ještědem nebo Křižan.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, počasí, silnice, sjízdnost, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.