neděle 5. prosince 2021 Jitka

Od ledna se vrátí noční spoje. Cestující povezou dvě okružní linky

V Liberci budou opět jezdit noční spoje. Nebude to v takovém rozsahu, jako dříve, jezdit budou dvě okružní linky každý den v 0:20. Radnice si po nějaké době chce vyhodnotit, zda lidé spoji jezdí a případně linky ještě upravit.

Noční spoje jezdily v Liberci před covidovou pandemií, během ní je ale vedení Liberce zrušilo a už nevrátilo. „Nevracíme se ke spojům před Covidem, které by v současné době na základě naší interní analýzy o počtu cestujících byly silně neekonomické,“ vysvětlil primátor města Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

Podle něj budou cestující vozit dvě nové linky, které vyjedou jednou denně, a to v 0:20. „Uvidíme, jaký o ně lidé projeví zájem. Po nějaké době, zhruba za půl roku, pak vyhodnotíme, jak jsou oba spoje efektivní,“ dodal primátor.

Radnice chce zavedením nočních spojů vyhovět občanům, kteří vyhledávají dostupnou dopravu na území města při cestě ze zaměstnání, ale také z kulturních a společenských akcí. „Provoz obou linek vyjde ročně zhruba na milion korun,“ dodala mluvčí města Jana Kodymová.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky cestující, noční spoje, mhd, liberec, autobusy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.