neděle 3. července 2022 Radomír

Práce na mostě na v Jablonci začnou podle plánu, havárii plynu se podařilo opravit

Rekonstrukce mostu na silnici I/14 v Podhorské ulici v Jablonci nad Nisou může v pondělí 16. května začít podle plánu. Havárii plynu ze středy na objízdné trase se podařilo odstranit. Kvůli poškození plynového potrubí byla od středy pro veškerou dopravu zavřená ulice 5. května, kudy budou auta uzavřenou Podhorskou objíždět, závadu se ale podařilo opravit.

Havárie rozvodů plynu nejsou v Jablonci výjimečné, v posledních letech tam kvůli tomu museli několikrát evakuovat místní. Kvůli závadě na ocelovém plynovodu v ulici 5. května byla frekventovaná komunikace zavřená i loni zhruba tři týdny na přelomu června a července. Tentokrát byl rozsah závady menší a rychle se ji podařilo odstranit.

Díky odstranění závady mohou v pondělí začít práce na rekonstrukci klenbového mostu přes Mšenský potok postaveného v roce 1880. Most není v dobrém stavu, proto ho strhnou a nahradí mostem novým, železobetonovým. Projekt přijde včetně DPH na více než deset milionů korun a zajistí jej Eurovia CZ. „Hotový by měl být do začátku září," řekla Dana Zikešová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), které je investorem. Podhorská bude po dobu výstavby pro dopravu zavřená, objízdná trasa povede ulicemi 5. května a SNP.

Uzavření Podhorské ulice změní i trasy autobusů městské dopravy - v pracovních dnech na linkách 102, 103 a 117 a také školní linky 132, o víkendech bude po objízdných trasách jezdit linka 108. Do 2. září budou podle ředitele Jablonecké dopravní Luboše Wejnara zrušené zastávky Podhorská a Podhorská - Vikýř v obou směrech. Náhradní zastávka bude v ulici 5. května u základní školy. Objízdné trasy povedou z autobusového nádraží ulicí 5. května, dál už budou pokračovat po standardní trase.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Jablonec

Štítky ČR, automobilová, stavby, plyn, správa, ŘSD, Jablonec nad Nisou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.