Počasí dnes-2 °C, zítra-3 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

V říjnu na silnicích v Libereckém kraji zemřeli tři lidé, loni dva

V říjnu zemřeli při dopravních nehodách v Libereckém kraji tři lidé, loni ve stejném měsíci dva. Od začátku letošního roku si nehody v kraji vyžádaly 11 životů, o čtyři méně než loni za leden až říjen.

Nejtragičtější nehoda letošního roku se stala v kraji 19. října na I/35 před Libercem ve směru od Chrastavy, kdy při čelním střetu zemřeli dvaasedmdesátiletý řidič vozu značky Dacia a dvaašedesátiletá řidička nissanu. Řidič dacie jel několik kilometrů v protisměru na čtyřproudé silnici a čelně se střetl s protijedoucím nissanem, který v tu chvíli předjížděl nákladní vůz.

O život při nehodě přišla učitelka z liberecké školy. Viník jel v protisměru delší dobu

Při tragické nehodě na příjezdu do Liberce od Chrastavy zemřeli ve středu dva lidé. Dvaasedmdesátiletý muž, který na silnici najel v protisměru, se čelně střetl s vozem o deset let mladší řidičky. I ona po převozu do nemocnice zemřela. Šlo o...

Při jiné dopravní nehodě zemřel v kraji devadesátiletý řidič Subaru Outback. S autem sjel 5. října z parkoviště u prodejny Billa v Tanvaldu na Jablonecku do řeky Kamenice.

Celkem se v říjnu stalo v Libereckém kraji podle předběžných údajů 405 nehod, což je o 35 méně než loni. Při nehodách byli letos i loni v říjnu čtyři lidé těžce zraněni, lehce zraněných bylo letos o 13 více - 106. Nejčastější příčinou letošní říjnových nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, následovala nepřiměřená rychlost.

Řidič v Tanvaldu sjel z parkoviště do koryta řeky, na místě zemřel. Policie hledá svědky nehody

Policisté vyšetřují dopravní nehodu v Tanvaldu, při níž zemřel řidič. Jeho auto z neznámých důvodů sjelo do koryta řeky a skončilo na střeše. Na sociální síti navíc kolují nepravdivé informace o nehodě, pachatel je předvolán k výslechu. Policie...

Od začátku roku se letos v Libereckém kraji stalo 3890 dopravních nehod, při nichž utrpělo těžké zranění 41 lidí a lehké 954. Za loňský leden až říjen policisté evidují v kraji 3814 nehod s 944 zraněnými, z toho u 40 lidí bylo těžké.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS LK

Štítky ČR, nehoda, automobilová, říjen, Liberecký kraj, havárie, dopravní nehoda, Nissan, Dacia, Billa, Liberec, Chrastava, silnice, Subaru Outback

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.