Počasí dnes-3 °C, zítra-2 °C
Neděle 5. února 2023  |  Svátek má Dobromila

Ředitelství silnic a dálnic dalo Eurovii pokutu za neuklizenou silnici u Paceřic, kvůli sněhu byl zablokovaná

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyměřilo maximální možnou pokutu firmě Eurovia CS za středeční pochybení při zajištění zimní údržby na Liberecku. Někteří motoristé před dvěma dny skoro čtyři hodiny čekali v koloně na zprůjezdnění zasněžené čtyřproudé silnice 35 mezi Libercem a Turnovem. Uložená pokuta je 50 tisíc korun.

ŘSD o uložení sankce informovalo na twitteru. Mluvčí Eurovie Iveta Štočková následně potvrdila, že oznámení o udělení pokuty obdrželi.

„Vzniklá situace nás mrzí. Ale jsme přesvědčeni o tom, že naše posádky dělaly, co mohly, aby zajistily sjízdnost I/35. Bohužel ale situaci v místě více zkomplikovaly kamiony, které stály ve třech pruzích, čímž zamezily průjezd vozidel zimní údržby," řekla Štočková.

V Libereckém kraji napadlo do rána až deset centimetrů sněhu. Největší problémy byly od rána na hlavní silnici 35 z Liberce na Prahu, kde se vytvořily kolony kvůli uvízlým kamionům. Silničáři tah na nějakou dobu zcela uzavřeli, lidé čekali v...

Hlavní tah z Liberce na Prahu byl ve středu 18. ledna ráno zablokovaný několik hodin v obou směrech, v regionu nasněžilo až 15 centimetrů. Postup firmy Eurovia ve středu kritizoval i liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Podle něj sypače vyjely ráno pozdě, až ve chvíli, kdy už na silnici první kamiony uvízly. Na výpomoc tam vyslala krajská společnost Silnice LK svoje sypače, na místě zasahovali i hasiči a těžká odtahová technika. 

Postup Eurovie za chybný považuje i ŘSD. „Na základě středečního pochybení v zajištění zimní údržby, jejímž dodavatelem je sdružení ESA, jsme jejímu členovi – společnosti Eurovia CS, která spravuje silnici I/35 v úseku Liberec–Turnov, vyměřili maximální možnou sankci ve výši 50 tisíc Kč. Sankci je možné ukládat opakovaně," uvedlo ŘSD na twitteru.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto David Poláček

Štítky ČR, počasí, silnice, sjízdnost, Liberecký, firmy, Eurovia CS, ŘSD, 2.VERZE

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Miroslav Polák

To je skvělé takže už tak špatně navržena silnice do Hrádku která je přetížená kamiony se už nebude dát téměř projet protože poslední kamiony které touto cestou nejedou se přidají a pojedou také po této silnici skvělý nápad

Sobota, 28. ledna 2023, 09:19

František Kněbort

Pokuta je výsměch všem, to ušetřili aniž, by vyjeli.

Úterý, 24. ledna 2023, 13:19

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.