sobota 5. prosince 2020 Jitka

Silnice přes Oldřichovské sedlo je uzavřena pro nákladní vozy

Pro nákladní dopravu se dnes po poledni uzavřela silnice mezi Mníškem a Raspenavou vedoucí přes Oldřichovské sedlo. Na několika místech se totiž tvořila ledovka a sněhové jazyky, silnice tak byla pro nákladní vozy těžce sjízdná. Vozidla nad 3,5 tuny se budou moci na silnici vrátit nejspíš až po víkendu. Řidiči jedoucí do Raspenavy nebo třeba Hejnic musí úsek objíždět přes Albrechtický kopec, i na něm ale mívají řidiči za sněžení problémy.

Právě silnice vedoucí z Mníšku do Raspenavy se pro řidiče nákladních vozidel uzavírá za horší sjízdnosti celkem pravidelně. Například vloni v lednu museli silničáři na několik hodin sáhnout k úplné uzavírce silnice pro veškerou dopravu.

PSALI JSEM: Sněžení komplikovalo práci řidičům autobusů, lyžaři si libují

Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou mokré, ve vyšších polohách na nich mohou být ještě zbytky rozbředlého sněhu. Nadále ale mohou vozovky namrzat, teploty jsou kolem nuly. Varování před námrazou platí i pro silnici 35, která vede z Liberce přes Turnov na Prahu. V Krkonoších a Jizerských horách je na silnicích nižších tříd ujetá vrstva sněhu. Do hor by motoristé podle Pospíšila neměli vyjíždět bez zimní výbavy.

Foto Michael Daněk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.