sobota 22. února 2020 Petr

TIPY NA VÍKEND: Oslavy Ještědu nebo Dny evropského dědictví

I tento víkend si můžete vybrat z mnoha akcí, které se dějí po celém Libereckém kraji. Hlavními akcemi budou v Liberci bezesporu Oslavy Ještědu a v Jablonci nad Nisou Dny evropského dědictví.

Oslavy 45. výročí Ještědu odstartují v sobotu v 10 hodin. Program bude opravdu pestrý a bude probíhat jednat u samotného vysílače, ale také v areálu skokanských můstků a u konečné tramvaje v Horním Hanychově. V rámci této akce tak můžete spojit hezký výlet i zábavu. Sportovci a siláci se mohou zúčastnit závodu ve vynášení sudů piva na Ještěd. Děti i dospělí se mohou těšit na prohlídky vysílače,  skokanských můstků i stanice Horské služby, hudební i loutková vystoupení a mnoho dalšího.

Sobota bude patřit i Domu dětí a mládeže Větrník, který pořádá již druhý Jarmark činností. Představí zde celé spektrum kroužků a kurzů, které v tomto školním roce otvírá. Akce je tedy určena zejména pro rodiny s dětmi, které pro své ratolesti právě nyní vhodný kroužek vybírají. Od 9:30 si zde mohou vše vyzkoušet a o vhodném kroužku se poradit.

Milovníci terarijních zvířat by jistě neměli chybět na Libereckých terarijních trzích, které se konají zítra v konferenčním sále Centra Babylon. K vidění i zakoupení tu budou ptáci, ryby, hmyz i hlodavci. Akce probíhá od 10 do 12 hodin.

V neděli odstartuje na dětském dopravním hřišti v Liberci Týden mobility. Od 10 do 14 hodin zde bude zábavný program.

Zajímavé prohlídky, místa kam se běžně nepodíváte i bohatý doprovodný program, to vše vás čeká na letošních Dnech evropského dědictví v Jablonci nad Nisou. Letos zde bude mimo jiné Filmbrunch v kině Junior, komentovaná procházka městem se spolek Plac, a nebudou chybět ani oslavy radnice. Kompletní program naleznete na stránkách města Jablonec.

Po celý víkend navíc probíhají Ruprechtické slavnosti u kapličky. Můžete se těšit na ohňostroj, nebo například vystoupení kapel Ready Kirken, Každej pes jiná ves nebo Olympic revival.

Foto ČD

Štítky kultura, kulturní přehled, oslavy ještědu, Dny evropského dědictví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.