neděle 8. prosince 2019 Květoslava

Startuje další kolo soutěže Památka roku, na výherce čekají desítky tisíc korun

V loňském roce zvítězily v soutěži Památka roku dva projekty, křížová cesta v Jiřetíně pod Jedlovou a dřevěný most v obci Bystrá nad Jizerou. Do letošního ročníku se mohou majitelé objektů přihlásit do 25. ledna.

Oceněni budou soutěžící za nejlepší projekt a realizaci obnovy. V prvním kole se vyhlásí nejlepší krajské projekty, druhé kolo je již celostátní. Zde pořádající Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezka spolu s dalšími členy komise rozhodne o vítězném objektu.

Památka roku
Soutěž každoročně vyhlašuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezka. Bližší informace k soutěži, včetně přihlášky a přehledu soutěžících naleznete na webu www.historickasidla.cz

Do soutěže se tak mohou zapojit majitelé rozličných staveb jako jsou kostely, kláštery, zámky, hrady, ale také parky nebo zrekonstruované brownfieldy. Přihlášené projekty jsou rozděleny do dvou kategorií podle nákladů na rekonstrukci. Menší projekty, kde náklady na obnovu nepřesáhly 2 miliony korun, a větší projekty.

Ceny pro vítěze jsou opravdu lákavé. Vítěz v kategorii s menšími projekty si odnese 50 tisíc korun, v kategorii s většími projekty je pak částka 100 tisíc korun. Pro krajské vítěze je připravena odměna ve výší 5000 korun. „Cením si lidí, kteří opravují památky. Velmi často se jedná o srdcaře. Takoví lidé si ocenění zaslouží a také si ho velmi váží,“ řekla radní Květa Vinklátová.

Foto pixabay.com

Štítky památka roku, kultura, soutěž

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.