úterý 20. října 2020 Vendelín

Vlčí kronika a umělecké dílo v jednom. Kniha Přicházejí vlci je po dvou letech hotová

Po dvou letech práce vznikla jedinečná kronika s názvem Přicházejí vlci. Ta mapuje návrat šelem do české krajiny.

„Karolína Wellartová, jejíž ilustrace vlků byly doposud známé především na severoamerickém kontinentu, zpracovala největší události posledních let do přehledné kroniky vlčího návratu do české krajiny,“ popisuje spoluautor Jiří Beneš.

Do Čech přicházejí vlci skrze pohoří i literaturu, vznikající kniha mapuje jejich minulost i současnost

O návratu velkých šelem do české krajiny se v poslední době hodně diskutuje. Poodhalit návrat vlků do naší přírody a přiblížit tato zvířata lidem se pokusí i právě vznikající kniha Přicházejí vlci.

Právě díky jedinečnému zpracování není kniha jen kronikou ale hlavně uměleckým dílem. Téměř každá strana knihy je tvořená originální kresbou. „Všechny události vylíčené v knize jsou reálné. Vycházíme z obrovského množství zpráv, které česká média a ochránci přírody o „našich“ vlcích pravidelně zveřejňují,“ řekl již dříve Beneš.

Moderní publikace určená široké veřejnosti přiblíží různé události, ve kterých v posledních letech figurovali vlci, i odlišné postoje společnosti k těmto šelmám. Autoři se také pustili do crowdfundingové kampaně, ve které by se rádi dostali k cílové částce 60 tisíc korun. S tím ale zřejmě nebudou mít problém. Jen pár dní po spuštění projektu se totiž podařilo vybrat bezmála 60 procent.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Facebook/Přicházejí vlci

Štítky kniha, Přicházejí vlci, Jiří Beneš, Karolína Wellartová, literatura, vlk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.