čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Turisty by měl do Jablonce lákat nový Bižutérní ostrov, čtvrť spojující Eurocentrum i muzeum

V rámci projektu Křišťálové údolí by mohla v Jablonci vzniknout jakási čtvrť nebo ostrov, který by tvořil turistické centrum a zázemí pro návštěvníky se zájmem o sklářství a bižuterii.

O propojení Muzea skla a bižuterie s Eurocentrem a přilehlým okolím a vybudováním jedinečného Bižutérního ostrova v centru města nyní uvažuje pracovní skupina v čele s náměstkem primátora Davidem Mánkem.

Podle plánu by měla čtvrť hned několik funkcí a zároveň by se díky ní Jablonec připojil ke zmiňovanému projektu Křišťálové údolí. „Turisté by se zde dozvěděli vše o historii místní sklářské a bižutérní výroby a zároveň by si mohli prohlédnout, co nabízí současní návrháři,“ uvedl David Mánek.

Po zpracování ideální vize Bižutérního ostrova vypíše město architektonickou soutěž. Pokud půjde vše podle plánu, mohl by být projekt připraven k realizaci za dva roky. Podle městského architekta Davida Pavlišty je nutné na projekt pohlížet komplexně a v souvislostech. „Je třeba přemýšlet i nad tím, jak se lidé areálem pohybují nebo například kudy do něj vstupují,“ komentoval Pavlišta.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Denisa Albaniová

Štítky Jablonec nad Nisou, Křišťálové údolí, bižuterie, sklářství

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.