středa 27. ledna 2021 Ingrid

Rok na krkonošských horách v lidové poudačce, pořekadle a písni. U Fryče pokřtí nové vydání knihy o Krkonoších

Pašeráci, horalé, tkalci, pověsti o Krakonošovi. Ale také lidové zvyky a příhody, co se kde po horách šustly. Právě o tom je kniha o Krkonoších s názvem Krakonošův rok od Amálie Kutinové a Marie Kubátové. Její nové vydání pokřtí v úterý od 18 hodin v knihkupectví Fryč.

„Nahlédneme do života zdejších horalů, jejich zvyků, moudrosti a také svérázného humoru. Příběhy našich prapředků a způsob, jakým řešili každodenní svízele a na druhé straně si užívali i radosti, jak viděli a vykládali si svět okolo sebe, má v naší současné době obzvláštní půvab. Je dobré připomenout si některé životní pravdy, na něž ve spěchu dnešní doby někdy tak trochu zapomínáme,“ říká o knize Martin Fryč.

Podle něj na více než dvou stech stranách čtenáři najdou i reprodukce lidového umění a krásně se podívají do naší minulosti.

Pozvání nad novou knihou vydavatele Romana Karpaše přijali Eva Koudelková, významná znalkyně krakonošovské problematiky a lidové tvorby, Jan Luštinec, emeritní ředitel Krkonošského muzea v Jilemnici, díky němuž mohla být kniha bohatě vyzdobena reprodukcemi muzejních exponátů.

Slavnostní večer, křest a vzácní hosté

 • úterý 6. 10. 18:00 
 • Knihkupectví a antikvariát Fryč

  Ohodnoť článek

  Autoři | Foto Knihupectví Fryč

  Štítky fryč, knihupectví fryč, křest

  Komentáře

  Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

  Přihlášení uživatele

  Zapomenuté heslo

  Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.