sobota 18. září 2021 Kryštof

Autorský večer u Fryče. Jan Horníček představí historickou detektivku z Jizerek Čarostřelec

Po pauze se opět vrací autorské večery v Knihkupectví Fryč. A začíná se zostra, prvním účinkujícím bude autor Čarostřelce Jan Horníček, který představí svou historickou detektivku z Jizerských hor a Frýdlantska.

V dostavníku jedoucím do Jizerských hor se potkají bývalý jezuita Vilém a poněkud tajemný doktor Šulc – společně se pak mezi místními horaly dají do pátrání po zločinech, mezi nimiž nechybí svatokrádež, vraždy či pašeráctví. To je výchozí situace románu Jana Horníčka Čarostřelec, vítěze loňské Literární ceny Knižního klubu.

Jan Horníček se narodil v Rychnově nad Kněžnou, vystudoval matematické inženýrství a vyučoval na strojní fakultě VUT v Brně. Zájem o humanitní obory – historii, psychologii a filozofii – jej přivedl k historickým románům. Dosud publikoval pouze časopisecky, poezii v časopisech Host a Protimluv. Věnuje se práci ve skautu a pracuje jako instruktor vzdělávacích kurzů. Historická detektivka Čarostřelec je jeho knižním debutem – za román získal v roce 2020 Literární cenu Knižního klubu.

Autorský večer se koná ve čtvrtek od 18 hodin v Knihkupectví Fryč. Vstupné je 80 korun, pro děti a seniory za polovic.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Knikupectví Fryč

Štítky fryč, knihkupectví fryč, autorský večer, čarostřelec, jan horníček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.