čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Společnost

Česká Lípa chce vybudovat na kraji města nové koupaliště

V areálu v Dubici by mělo vyrůst nové moderní koupaliště. Náklady na jeho vybudování by se měly pohybovat okolo 130 milionů korun.

Tresty za týrání zvířat se možná zpřísní. Návrh dnes přes nesouhlas Sněmovny přijal Senát

Kočka s usekanými packami, cirkusy nebo tzv. psí množírny. O tom všem se dnes diskutovalo při zasedání Senátu ČR, který se přiklonil ke zpřísnění trestů za týrání zvířat.

Velká obleva straší Jizerskou 50 i sjezdaře. Provoz skiareálů by ale ohrozit neměla

Podmínky pro lyžování v zimních střediscích v Libereckém kraji jsou nadále dobré, vylepšil je nový sníh. Připadlo kolem pěti centimetrů přírodního sněhu a bylo možné i uměle zasněžovat. Provoz velkých skiareálů by neměla ohrozit v dalších dnech...

Zámecký hotel Sychrov se proměnil v domov pro skoro stovku seniorů

V domov pro seniory se proměnil někdejší Zámecký hotel Sychrov. K dispozici je v něm 93 lůžek, z toho 82 je pro lidi s Alzheimerovou chorobou nebo demencí starší 55 let. První klienty domov přivítal na začátku ledna, dnes jich má deset a pět...

Vlajky na půl žerdi a sirény. V pondělí uctí Česká republika památku Jaroslava Kubery

V pondělí se v pravé poledne rozezní na území celé republiky sirény, které tak společně s vyvěšenými státními vlajkami na půl žerdi, uctí památku zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery.

Veřejnost, politici i aktivisté zuří kvůli Turówu. Polsko porušuje práva lidí a ohýbá pravidla

Už dlouhé měsíce se lidé na Liberecku obávají o osud svého okolí ve spojitosti s možným rozšířením polského hnědouhelného dolu Turów. Teď je navíc prolomení limitu na rozšíření těžby kvůli rozhodnutí Regionální ředitelství ochrany životního...

Po seniorce pátrali skoro dva dny. Hasičům a kynologům se dostalo i osobního poděkování

Na začátku ledna jsme informovali o pátrání po seniorce, která se nevrátila domů z procházky. Do akce se tehdy zapojili policisté, hasiči a kynologové. A naštěstí byl tohle příběh se šťastným koncem.

Jak správně lobbovat? To přiblíží workshop v Kině Varšava

„Lobbuj s čistým svědomím: Jak přesvědčit politika?“ To je název workshopu, který si na příští úterý připravila občanská platforma Rekonstrukce státu.

FOTO: Hasiči z Vesce mají chloubu za sedm milionů. Nová cisterna pobere čtyři kubíky vody

Dobrovolní vesečtí hasiči mají k výjezdům nové vozidlo, cisternovou stříkačku Scania za sedm milionů. Vozidlo převzali o víkendu a požehnal mu i farář Pavel Andrš.

Nová cisterna hasičů ve Vesci

středa, 29. ledna 2020, 09:04

Nová cisterna hasičů ve Vesci
Nová cisterna hasičů ve Vesci

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.