pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Společnost

PŘEHLEDNĚ: Jaká opatření vláda nařídila? Zákaz volného pohybu i zrušení modrých zón

Vláda svým včerejším mimořádným opatřením nařídila všem obyvatelům země karanténní opatření. Jejich kompletní přehled vám nabízí Drbna ve svém přehledu.

Liberec i Jablonec zavírají magistráty. S lidmi chtějí žádosti řešit dálkově

Jablonec ruší od pondělí 16. března úřední hodiny. Magistrát druhého největšího města v Libereckém kraji zůstane zatím pro veřejnost uzavřený do 24. března. Komunikovat budou úředníci poštou nebo elektronicky. Důvodem rozhodnutí byl fakt, že není...

Hejnice pořídily kontejnery na použité tuky a oleje

Město Hejnice nově pořídilo celkem tři kontejnery určené na použité oleje a tuky. Ty umístilo na sběrná místa separovaného odpadu.

Premiér Andrej Babiš připustil vyhlášení karantény pro celou Českou republiku

Premiér Andrej Babiš připustil, že kvůli šíření koronaviru vláda možná vyhlásí karanténu pro celou Českou republiku. S informací přišel v Partii na televizi Prima kvůli stoupajícím počtům nakažených. Momentálně je 231 potvrzených případů. O...

Podnikatelé žijí v nejistotě, pomoc možná přijde pozdě, upozorňuje prezident hospodářské komory

Prezident Hospodářské komory České republiky nešetří kritikou na účet vlády, která nařízením preventivních opatření proti šíření koronaviru výrazně omezila možnost podnikání. Pokud podle něho stát neurychlí pomoc tak, aby firmy měly peníze...

Tři desítky alejí v kraji by se měly dočkat revitalizace

Liberecký kraj se dlouhodobě věnuje péči o aleje podél krajských silnic druhé a třetí třídy. V plánu má úpravu minimálně 30 dalších alejí na Novoborsku, Českodubsku a Semilsku.

Kraj hlásí třetí případ koronaviru. Jde o lyžaře, který se vrátil z Itálie

Liberecký kraj dnes večer informoval o další osobě nakažené onemocněním COVID-19.

Pracujete ve zdravotnictví a potřebovali byste hlídání? Na děti můžou dohlídnout studenti TULKy

Studenti Technické univerzity v Liberci nabízejí zdravotníkům hlídání dětí, které musí kvůli uzavření škol v souvislosti s koronavirem zůstat doma. Na výzvu děkana pedagogické fakulty Jana Picka se jich přihlásilo zhruba 50 nejen z Liberce.

Kraj žádá lyžaře, aby do Jizerek nevyjížděli. Jizerská magistrála skončila s úpravou tratí

Krásné počasí láká do hor stále stovky příznivců lyžování. Jenže podle vedení kraje je takové chování v rozporu s vládním nařízením.

Záchranáři vyjížděli loni k téměř 52 tisícům událostí a ošetřili přes 53 tisíců pacientů

Během loňského roku řešili pracovníci operačního střediska Zdravotnické záchranné služby v Libereckém kraji přes 129 tisíc hovorů. Denně se tak rozdrnčel telefon operátorů zhruba 354krát.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.