V sociálně vyloučených nebo potenciálně rizikových lokalitách, mezi lidmi bez přístřeší, v kontaktních zónách jako jsou dětská hřiště, okolí škol, parky nebo náměstí. To jsou místa, kde by měla primárně působit nová pětice asistentů prevence kriminality.
„Cílem a snahou projektu je pak zvýšit uplatnitelnost osob ohrožených sociálním vyloučením nebo sociálně vyloučených ve společnosti a na trhu práce a také rozvoj sektoru sociální ekonomiky,“ říká mluvčí magistrátu Jana Kodymová.
Maximální náklady projektu jsou vyčísleny na 7,2 milionu korun, z toho povinný podíl kofinancování ze strany statutárního města Liberce je 360 tisíc korun.
„Všechny námi navrhované záměry (terénní práce – asistenti prevence – sociálně informační centrum) chceme propojit ve fungující systém primární sociální podpory na individuální bázi, která bude předcházet činnosti tradičních sociálních služeb a souběžně doplňovat a koordinovat jejich aktivity s aktivitami města,“ uvedl náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.
„Vycházíme z jednoduché premisy, že prevence je vždy levnější a účinnější než následná léčba následků,“ dodal.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.