sobota 6. června 2020 Norbert

Zemřel Tomáš Princ, ředitelem liberecké SŠSSAD byl šestadvacet let

V neděli 10. března zemřel ve věku 70 let bývalý dlouholetý ředitel liberecké Střední školy strojní, stavební a dopravní.

Ředitelem školy byl Tomáš Princ 26 let, od roku 1990. „Tomáš Princ zahájil svou pedagogickou dráhu v roce 1990 účastí ve výběrovém řízení v rámci podniku Pozemní stavby Liberec. Z tohoto výběrového řízení byl vybrán a jmenován do funkce ředitele tehdejšího Středního odborného učiliště stavebního Pozemních staveb Liberec,“ uvádí současný ředitel školy Jan Samšiňák.

Od té doby ve své funkci působil až do roku 2016. Podle Samšiňáka byl Princ jako pedagog významným přínosem pro české odborné školství. „A to zejména svým působením ve výboru Svazu stavebních učilišť ČR, a následně v regionální radě Unie školských asociací CZESHA. Po celou dobu svého působení ve funkci ředitele školy byl Ing. Princ velmi otevřený k zavádění inovací v procesu vzdělávání žáků,“ komentuje Samšiňák a dodává, že Tomáš Princ byl velmi vstřícný, pracovitý a přátelský člověk. 

Tomáš Princ se ale neangažoval pouze ve školství, ale také v politice. Několikrát kandidoval do zastupitelstva, jako nezávislý kandidát, ale také za Stranu pro otevřenou společnost a za Starosty pro Liberecký kraj. „Tomáše Prince jsem znal dobře a byl vždy milým, věcným a dobře připraveným kolegou, který se o věci samosprávy živě zajímal,“ říká náměstek primátora Jiří Šolc. Podle něj jako ředitel dobře věděl, kde mladé tlačí bota“ a co je potřeba udělat. „Vzpomínáme na něj v nejlepším,“ dodává Šolc.

Poslední rozloučení proběhne příští čtvrtek v libereckém krematoriu. Rodina nechala k úmrtnímu oznámení připojit i citát básníka Františka Hrubína „Kdo v srdci žije, neumírá.“

Foto sslbc.cz

Štítky Tomáš Princ, úmrtí, ředitel, SŠSSAD, pedagog, politik

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.