středa 8. dubna 2020 Ema

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

TIP NA VÝLET: Adrenalin i relaxace pod Sněžkou

Horské město ležící v srdci Krkonoš a v údolí řeky Úpy je ideálním místem pro sport i turistiku. Vydejte se s přáteli či rodinou na prodloužený víkend či týdenní dovolenou do Pece pod Sněžkou.

Pec pod Sněžkou nabízí svým návštěvníkům zábavu i odpočinek na každý den a to přímo v centru města. Vyzkoušet můžete svoji obratnost v lanovém parku Monkey Park, který nabízí „opičí dráhy“ pro děti i dospělé. Dobrodružství a adrenalin nabízí Relaxpark Pec, a to na bobové dráze o délce 900 m anebo v Lemurii, kde jsou pro děti připraveny prolézačky, skluzavky, trampolíny a nafukovací hrad.

TIP: Pecký pivovar je součástí Krkonošské pivní stezky, kterou můžete absolvovat od června do září, a ochutnat tak jedinečná krkonošská piva

Pokud se vypravíte z centra města k spodní stanici lanovky na Sněžku, nezapomeňte na ještě jednu zastávku. Po žluté turistické trase odtud dojdete k Peckému pivovaru. Zde můžete ochutnat lahodné pivo místního minipivovaru, které vaří tradičním způsobem z českých ingrediencí a pramenité horské vody.

Z Pece pod Sněžkou můžete vyrazit na kratší procházky ale také na vícedenní túry. Na vrcholky hor můžete využít i lanovky a při cestě určitě uvítáte pohostinnost horských bud, kde vždy mají něco na posilněnou a případně tu můžete i přespat a pokračovat v cestě další den.

Nezapomenutelné výhledy a dech beroucí krkonošská krajina se před vámi objeví, pokud se z centra města vydáte po žluté turistické trase, kolem informačního centra Správy KRNAP, až k dolní stanici lanovky na Hnědý vrch. Vyjít můžete na stejnojmennou rozhlednu a potom se vypravit na vrcholky hor za dalším dobrodružstvím.

TIP: V Peci pod Sněžkou vám doporučujeme ubytování v Hotelu Horizont, kde načerpáte síly před túrou, anebo si užijete relaxaci a odpočinek po ujitých kilometrech na horách

Skvělou zábavu i pastvu pro oči a duši nabízí výlet na nejvyšší horu Sněžku. A pokud i vy plánujete výšlap na Sněžku, zvolte některý ze všedních dnů, kdy máte větší šanci si procházku podzimní přírodou užít bez davu turistů. Z Velké Úpy se vypravíte lanovkou (v říjnu provoz pouze víkendy a 26.-30.10.) nebo pěšky k Herní krajině Pecka. Odtud pokračujete po zelené turistické trase k Děčínské boudě, kde se rozhodně zastavte na domácí koláče s tvarohem a ovocem. A po sladké pauze se vydejte po žluté turistické trase přes Růžovou horu až na vrchol Sněžky.

V zimě je Pec pod Sněžkou ideálním místem pro milovníky zimních sportů. Skiareál nabízí pravidelně upravované sjezdovky pro začátečníky i zdatné sjezdaře. Vyzkoušet můžete také zábavnou trať Funline, snowtubing, Snowpark  nebo SkiTour. A pro vaše děti je tu i lyžařská škola. V Peci a jejím okolí je pravidelně upravováno 84 km běžeckých tratí.

PR text | Foto Krkonose.eu

Štítky Pec pod Sněžkou, tip na výlet, krkonoše

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.