úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Senioři v domovech se opět mohou těšit na návštěvy blízkých, ale za přísných pravidel

Od pondělí se opět otevřou domovy pro seniory. Na návštěvu ale budou moci lidé pouze po předchozí domluvě a na omezenou dobu.

Návštěva samozřejmě musí respektovat další opatření. Během návštěvy tak musí mít neustále roušku, povinná bude i dezinfekce rukou a u každého návštěvníka bude také zkontrolována teplota. „Součástí bude také podepsání čestného prohlášení, že se návštěvník v posledních dvou týdnech on ani nikdo z jeho blízkého okolí nesetkal s osobou nakaženou Covid-19 a netrpí žádnými obtížemi spojenými s koronavirem,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Svoboda.

Vedení kraje navíc doporučuje, aby se každý, kdo plánuje návštěvu domova, do konkrétního zařízení zatelefonoval a informoval se o pravidlech v konkrétním místě. Ta se totiž mohou do určité míry měnit. Některé domovy tak umožní návštěvu jen nejbližších příbuzných. „Návštěva bude trvat maximálně hodinu a v některých případech dokonce jen půl hodiny,“ komentoval Svoboda.

Zároveň se návštěvy mohou zúčastnit jen dva dospělí najednou. V některých domovech dokonce povolují návštěvu jen jedné osoby za den, v jiných zařízeních mohou přijít dva lidé ale pouze jednou týdně. Návštěva může svému blízkému do domova donést i nějaký balíček, ten ale projde dezinfekcí.

„Prosíme návštěvy o pochopení. Bezpečnostní opatření jsou tvrdá a možná budou někomu připadat jako příliš omezující. Ale nedá se nic dělat,“ dodal Svoboda s tím, že zdraví je přednější. Zároveň ale připomíná, že návštěva může pro seniory být velkou podporou a vzpruhou.

Ohodnoť článek

Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, senioři, domov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.