Více než 100 tisíc respirátorů FFP2 ze státních zásob už dorazilo do pobytových zařízení sociálních služeb v Libereckém kraji. Naproti tomu na slibované antigenní testy zatím marně čekají. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) by přitom první testování měla tato zařízení stihnout do pondělí 9. listopadu. Termín bude zřejmě třeba prodloužit, bez testů se to stihnout nedá, řekl po jednání Krizového štábu Libereckého kraje na dotaz hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).
O distribuci respirátorů ze státních rezerv se postarali hasiči, rozvezli je do vybraných sociálních služeb, konkrétně šlo o pečovatelské služby, týdenní stacionáře, domovy pro lidi se zdravotním postižením, domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem. „Celkem bylo pro náš kraj uvolněno 101 950 respirátorů, což by mělo pokrýt přibližně měsíční spotřebu," doplnil náměstek pro sociální věci Petr Tulpa (Starostové pro Liberecký kraj). Respirátory putovaly podle něj jak do krajských zařízení, tak do těch obecních a soukromých.
V Libereckém kraji je bezmála 60 sociálních zařízení, z toho zhruba čtyři desítky domovů seniorů a domovů se zvláštním režimem, v nichž žije přes 2100 klientů a zaměstnávají více než 3000 lidí. V krajských zařízeních už od poloviny října sami své pracovníky a klienty testují. Právě u zaměstnanců je totiž největší nebezpečí, že mohou nákazu do zařízení přinést a ohrozit klienty. Návštěvy jsou tam zakázané. Aktuálně je podle Tulpy v krajských zařízeních 90 klientů covid pozitivních, dalších sedm leží v nemocnici. Nakažených je nyní také 114 zaměstnanců. S péčí pomáhají dobrovolníci, studenti a vojáci.
Vlastní vybavení na antigenní testování si pořídili třeba v Domově důchodů Velké Hamry na Jablonecku. Už třetí týden testují klíčové zaměstnance každé ráno před nástupem do práce. „Výsledky máme za 12 minut," řekl ředitel Čestmír Skrbek. Průkaznost antigenních testů je podle něj lepší než u rychlotestů používaných na jaře. Díky testování se podle Skrbka situace v zařízení výrazně zklidnila. Ani výzva vlády k používání respirátorů není ve Velkých Hamrech ničím novým. „Jakmile se nám objevil první případ, začali jsme používat respirátory FFP2 a ti, kdo pracují na karanténě mají FFP3 a také obleky a další vybavení," dodal Skrbek.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Vypadá to, že kurvavir se dá jen omezit dodržováním 3R, restrikcema ,stanným právem, testováním, trasováním,chytrou karanténou na věčné časy a nikdy jinak.To bude opravdu skvělý život na celé planetě.Stvořitelé viru vítězí na celém světě a ten se řítí do ďáblovi řiti.To co je dole uvedené popsal už dávno ve své knize Michael Morris - Co neSMÍTE vědět !!Celou planetu už dlouho ovládá 10-15.nejbohatších rodin ,jejich banky,firmy, nadace,společnosti atd.Nenávidím to.Lidi probuďte se a nepodporujte tento celosvětový hnus a ani tomu nefanděte.Přeposílejte to dál,mnozí lidi neví vůbec o co jde a co se chystá.Zlatí komunisti a jejich železná opona.Jsem rád, že jsem aspoň 42.let za nich v pohodě žil.https://mail.centrum.cz/download.php?msg_id=00000000893e00007b1c05231ae0&idx=1.2&filename=pl%C3%A1n%20pandemie.pdf&r=40.799024259276564