sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Diego Maradona zemřel. Podle argentinských médií měl podlehnout infarktu

Největší argentinské noviny Clarín informovaly ve středu o úmrtí legendárního fotbalisty Diego Armando Maradony. Jeden z nejlepších fotbalistů všech dob měl podle deníku podlehnout infarktu. O několik desítek minut později zprávu světovým agenturám potvrdil jeho právní zástupce.

Mistr světa z roku 1986 byl hospitalizován na začátku listopadu tři dny po 60. narozeninách kvůli vyčerpání, dehydrataci a anémii. O jeho propuštění už se hovořilo několikrát, vždy se ale objevily nové komplikace, které to na poslední chvíli zhatily. Nejprve se Maradona musel 3. listopadu podrobit akutní operaci poté, co vyšetření odhalilo krevní sraženinu v mozku. Následné zotavování pak zbrzdily abstinenční příznaky, kvůli nimž ho lékaři museli utlumit léky.

Legendární fotbalista Diego Maradona byl nakonec 11. listopadu propuštěn z nemocnice, kde se zotavoval po operaci mozku, a sanitka ho převezla přímo na rehabilitační kliniku. Tam se šedesátiletý Argentinec podrobil odvykací kůře kvůli závislosti na alkoholu, s níž měl dlouhodobě problémy. 

O dva týdny měl podlehnout infarktu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto youtube.com

Štítky Diego Maradona, úmrtí, fotbal, Argetina, drogy, infarkt

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.