sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Vánoce v Jablonci budou poprvé bez trhů a primátorského svařáku

Bez slavnostního rozsvícení vánočního stromu a tradičních trhů se letos kvůli koronavirové pandemii musejíbudou muset obejít obyvatelé Jablonce nad Nisou. Radnice druhé největšího města v Libereckém kraji rozhodla také o zrušení tradiční charitativní akce Primátorský svařák, která je součástí adventu v Jablonci od roku 2007 a na pomoc potřebným už za ty roky vybrala přes 415 tisíc korun. Adventní program bude jen on-line, řekla mluvčí magistrátu Jana Fričová.

Náměstí před jabloneckou radnicí už zdobí desetimetrový smrk ztepilý, v neděli 19. listopadu ho rozsvítí primátor Jiří Čeřovský a duchovní Roman Hampacher. Rozsvícení bude možné sledovat na webu města a na facebooku od 18:00. Na Mírovém náměstí letos kvůli koronavirovým opatřením nebude žádný stánek s občerstvením. Ze stejného důvodu se neuskuteční ani tradiční Novoroční koncert v městském divadle. Primátor pozdraví 1. ledna obyvatele města prostřednictvím on-line vysílání.

Na internet se letos přesunul kulturní program, který tradičně advent v Jablonci provází. „Rozhodli jsme se s Jabloneckými setkávat alespoň na dálku a prostřednictvím monitorů jejich počítačů vstoupit do jejich domovů," řekl náměstek primátora David Mánek (za ANO). Jablonecký advent nabídne od 27. listopadu on-line přenosy koncertů ze starokatolického kostela Povýšení sv. Kříže na náměstí Boženy Němcové. Tím prvním bude v pátek stream koncertu kapely Flastr, která hraje převážně bluegrass.

„Ve čtvrtek 3. prosince se připojíme k Muzeu skla a bižuterie, s nímž se podílíme na pořádání koncertu v unikátním skleněném krystalu, kde díky Ondřeji Rumlovi zazní písně a šansony například dvojice Petra Hapky a Michal Horáčka nebo Petera Gabriela. O den později mohou diváci sledovat vystoupení dvojnásobného držitele ceny Thálie, zpěváka a muzikálového herce Jana Kříže za doprovodu piana a saxofonu," doplnil Mánek. V pátek 11. prosince nabídne program stream pohádek Tři přadleny a Jak chodil Kuba za Markytou z libereckého Naivního divadla.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Jablonec

Štítky zábava, správa, koronavirus, internet, Vánoce, Jablonec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.