úterý 2. března 2021 Anežka

Policie ráno opět uzavřela příjezdy do Bedřichova kvůli náporu turistů

Policie dnes krátce před půl osmou na zhruba dvě hodiny opět uzavřela příjezdové cesty do Bedřichova kvůli náporu běžkařů. Starosta obce Petr Holub (SLK) řekl, že parkovací kapacity byly už brzy ráno téměř vyčerpané.

Příjezdy do Bedřichova zavřela dopravní policie i v sobotu, kdy byly kvůli autům běžkařů silnice nepropustné. V sobotu policie obec znovu otevřela okolo 16:00 s apelem na řidiče, aby respektovali dopravní značení a omezení. „Musím říct, že policie dnes zareagovala mnohem lépe, jsou tu už od rána od 7:00," uvedl Holub. Podle něj je v Bedřichově obdobný počet lidí jako v sobotu, jejich koordinování se ale daří lépe.

Silnice policie znovu otevřela po desáté hodině, střediskouž je tak opět volně přístupné.


Aktuální opatření proti šíření koronaviru sice zakazují provoz lyžařských vleků, lidé po celé republice ale i tak míří do hor, třeba na běžky, sáňkovat nebo na procházku.

Robovský uvedl, že byla před půl osmou uzavřena komunikace z Jablonce nad Nisou (Ostrý roh), ve směru na Hrabětice a Bedřichov. Úsek Liberec - Česká chalupa byl uzavřen krátce po dnešní osmé hodině. „Opět apelujeme na návštěvníky horských oblastí Libereckého kraje, aby parkovali na místech k tomu určených, respektovali dopravní značení a řídili se pokyny zasahujících policistů," řekl mluvčí.

Policie bude postupně pouštět ven odjíždějící běžkaře. Lidé mířící do obce si buď budou muset najít místo k parkování v jiné lokalitě nebo počkat, až někdo Bedřichov opustí, dodal starosta.

Z webkamer, které jsou umístěny u parkovacích ploch, je patrné, že se dnes na bežky znovu vydaly stovky a možná i tisíce lidí. Situace na parkovištích je klidná, auta nejsou v kolonách a neblokují odjíždějící sportovce.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, počasí, rekreace, Liberecký kraj, bedřichov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Kachle Kachlic

prahaci se posrali!!!!!!

neděle, 10. ledna 2021, 10:15

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.