čtvrtek 17. června 2021 Adolf

Horolezec spadl z ledu v nepřístupném terénu Velkého Štolpichu a zranil se. Pomohla Horská služba

Horská služba zasahovala v neděli u zraněného horolezce v oblasti Velkého Štolpichu v Jizerských horách. Horolezec spadl z velkého kusu ledu a nebyl schopný pohybu. Záchranáři muže pomocí lanové techniky dostali až na cestu a poté k sanitce, muž skončil v jablonecké nemocnici.

Skupina horolezců odeslala výzvu o pomoc do aplikace Záchranka. „Skupinu jsme ihned kontaktovali a z hovoru vytěžili potřebné informace. Jelikož byl zraněný v nepřístupném terénu, připravili jsme se na technický zásah a vzali s sebou potřebný materiál,“ popsali horští záchranáři na sociálních sítích.

Na místo se vydali dva záchranáři z Bedřichova a dva z Jizerky. U cesty už na ně čekal jeden z horolezců, který je ke kamarádovi dovedl. „Zraněný měl po pádu velkého kusu ledu zhmožděniny na levém boku, dolní končetině a nebyl tak schopný samostatného postupu. Zraněného jsme ošetřili, zafixovali do vakuové matrace a pomocí lanové techniky dostali zpět na cestu ke svoznému prostředku a dále do Bedřichova, kde již čekala sanita RZP ZZSLK, která zraněného převezla do Jablonecké nemocnice,“ dodala Horská služba.

Podle horské je oblast Velkého Štolpichu v zimě u horolezců velmi oblíbená, protože se tam nachází několik sektorů vhodných pro ledolezení. „Pro nás to není první zimní zásah ve zmíněné oblasti,“ uzavřeli záchranáři.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Horská služba Jizerské hory

Štítky horská služba, jizerky, velký štolpich

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.