středa 20. října 2021 Vendelín

Vyhledávání

Nalezené články: "jizerky"

První sníh dorazil i do Jizerek. Na horách mrzlo a sněžilo

Zatímco v nížině během dne pršelo, v Jizerských horách spadla teplota pod nulu a napadl první sníh. Žádné závěje to nejsou, horská služba hlásí jen slabý poprašek.

Bourání chaty na Smědavě. Na jejím místě vyroste wellness hotel

Výchozí turistický bod Jizerských hor – Smědava, přichází o svůj symbol, chatu, která zde stála od roku 1935. Nyní se bourá a na jejím místě vyroste objekt nový, má tu být moderní wellness hotel.

TIP NA VÝLET: Vydejte se na Rašeliniště Jizerky

Podzimní Jizerky lákají k výletu, třeba na Rašeliniště Jizerky. Rašeliniště představují důmyslný ekosystém - odumřelé části rostlin se v nich shromažďují a ve spodních vrstvách se bez přístupu vzduchu mění na rašelinu.

V zimě na běžkách, v létě po svých. Letní Jizerská 50 RUN je za bukem

Pomalu dobíháme do cíle našeho lesního dobrodružství jménem Běhej lesy a poslední prázdninový víkend bude patřit Jizerkám. Vytáhni svou smečku na sever Čech a proběhněte si slavná místa legendární Jizerské 50 po vlastních packách. Dostaneš se na...

Jizerskohorské bučiny a UNESCO. Máme z toho radost i mírné obavy, přiznává ochranář Jiří Hušek

Zápis Jizerskohorských bučin na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO vzbudil nadšení. Mezi místními obyvateli a příznivci Jizerek se ale objevily i první obavy z návalů návštěvníků a ještě většího zatížení už tak turisticky...

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "jizerky"

Více fotogalerií »

Nalezené profily: "jizerky"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.