Aktuálně

Liberecká zoo se bude dočasně starat o lvici Elsu, odebranou z nelegálního chovu Karlose Vémoly více...

Liberecký kraj chce podle hejtmana Půty vyřešit krizi na jabloneckém gymnáziu více...

Rekonstrukce Vítězné finišuje, kvůli pokládce finálního asfaltu je znovu pro dopravu uzavřena více...

Odpůrci I/35 Českým rájem obvinili autora studie z podvodu, Valbek to odmítá více...

Koupaliště Vápenka v Liberci letos asi v provozu nebude, areál je na prodej více...

Kam s dětmi o Velikonocích? Vyrazte na stezku v ruprechtickém lesoparku

Autoři | Foto pixabay.com

Parta z liberecké volnočasové organizace Musictime si pro rodiny s dětmi připravila velikonoční stezku, která jistě pobaví menší i větší děti.

„Rozhodli jsme se, že se pokusíme dětem tyto dny zpestřit velikonoční stezkou, na které je 11 zastávek s úkoly,“ uvedla za organizátory Lenka Michálková. Některé úkoly jsou jednodušší a určené zejména menším dětem, najdou se mezi nimi ale i složitější, nad kterými si možná budou lámat hlavu i někteří dospělí.

Úkoly dětem přiblíží velikonoční tradice z Česka ale také z Austrálie, Norska nebo Irska, velikonoční pečivo i další zajímavosti. Trasa celé velikonoční stezky měří něco málo přes kilometr a začíná na odpočívadle za ruprechtickým hřbitovem. Značena je bílými fáborkami a zvládnou ji absolvovat i rodiny s terénním kočárkem. 

Stezku si můžete s dětmi projít až do 10. dubna, poté ji autoři odstraní. „Stezku se snažíme každý druhý den procházet a doplňovat papírky, pastelky i vajíčka,“ komentovala Michálková.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Liberecký, Ruprechtice, Velikonoce, Česko, Norsko, Austrálie, Irsko

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.