pondělí 10. května 2021 Blažena

Libereckou zoo opustila slonice Rání. Veterináři ji nechali uspat

Během včerejšího dne se liberecká zoo musela rozloučit se svou slonicí Rání. O jejím utracení rozhodli veterináři a zoologové s ohledem na vážné zdravotní problémy a nadprůměrný věk.

Nejenže byla Rání druhým nejstarším slonem v Čechách, ale byla vůbec nejstarším obyvatelem zoo, ve které žila od roku 1963. Vzhledem k vysokému věku a fyziologickému opotřebení zubů slonice špatně využívala potravu a v posledních dnech se potýkala s vážnými zdravotními problémy trávicího traktu,“ informovala novináře mluvčí Zoo Liberec Barbara Tesařová.

Bohužel osmapadesátileté slonici nepomáhala ani medikace a dlouhodobá intenzivní péče. „Před šesti dny kompletně přestala přijímat potravu a detekovat,“ uvedl zoolog Luboš Melichar a pokračoval: „To vedlo ke komplikované kolice a postupnému vyčerpání celého organismu. Její stav už nešlo stabilizovat, a proto jsme se rozhodli přistoupit k uspání zvířete,“ dodal Melichar.

Přinášíme smutnou zprávu. V pondělí 26. 4. 2021 museli zoologové, chovatelé a veterináři liberecké zoologické zahrady...

Zveřejnil(a) Zoologická zahrada Liberec, p.o. dne Úterý 27. dubna 2021

Rání se před mnoha lety dostala do Liberce z indické Kalkaty jako čtyřleté slůně. V posledních letech ji společnost dělala slonice Bala. Ta zatím v zoo zůstane, protože ji kvůli problematické povaze není možné začlenit do většího chovného stáda.

První krůčky Rání po liberecké zoo.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Zoo Liberec

Štítky slon, Rání, Liberecko, zoo, úmrtí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

James Bond

Chyběli jí lidi.. další oběť vládního covidového šílenství. Už aby nás tahle garnitura opustila rovněž.. čím dřív tím líp.

středa, 28. dubna 2021, 21:35

Petr Kučera

ad Robert: To nic, to je tak, když píše články nedospělé slůně (které obsah někde splašilo).

středa, 28. dubna 2021, 18:08

Robert Pohl

Nějak mi tam ty počty nesedí. Pokud se do zoo dostala v roce 1963 jako 4leté slůně. Tak jí nemohlo být 58 let jak píšete ale bylo jí 62 let.

úterý, 27. dubna 2021, 19:11

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.