středa 16. června 2021 Zbyněk

Loňským nejnavštěvovanějším místem v kraji byla ZOO. Kvůli opatřením ale počty prudce klesly

Na prvních příčkách nejnavštěvovanějších míst v Libereckém kraji za loňský rok se umístila liberecká zoo, iQLandia a DinoPark, vyplývá to z údajů české centrály cestovního ruchu CzechTourism.

Kvůli vládním opatřením spojeným s koronavirem ale klesla návštěvnost i těch nejoblíbenějších turistických míst o desítky procent. V případě liberecké zoo to bylo o jednatřicet procent. I tak sem během rozvolnění zavítalo 276 tisíc turistů. Do iQLandie to bylo o bezmála 60 tisíc méně. Cestu do DinoParku si našlo 102 tisíc návštěvníků.

Čtvrté místo obsadily Trosky, na páté příčce skončil Babylon, šestý byl Sychrov a sedmý Bezděz. Do první desítky se dostal ještě Bezděz, Valdštejn, Bozkovské dolomitové jeskyně a iQPark science center.

„Největší pokles návštěvnosti se projevil u Centra Babylon, kde činil 63 procenta,“ informoval v tiskové zprávě mluvčí kraje Jan Mikulička. Naopak nejmenší pokles v číslech zaznamenaly z první desítky hrady Trosky a Bezděz. O těch ubylo návštěvníků asi o 16 procent.

Nejnavštěvovanější byla lanovka na Petřín

V celorepublikovém měřítku první místa obsadily turistické cíle v Praze v čele s lanovkou na Petřín. „Tu využilo 1 014 000 návštěvníků,“ komentoval Mikulička. Za ní skončila trojská zoo a AquaPalace.

Liberecký kraj celkově skončil jako pátý nejnavštěvovanější.

Podobně jako v celé republice se koronavirová krize v Libereckém kraji projevila zejména prudkým poklesem zahraničních návštěvníků. „Bohužel se domnívám, že zahraniční turisté budou i v letošním roce velmi opatrní a nemůžeme čekat nějaké výrazné zvýšení návštěvnosti ze zahraničí,“ sdělila náměstkyně hejtmana Květa Vinklátová.

Za celý loňský rok navštívilo Liberecký kraj 773 tisíc turistů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ZOO Liberec

Štítky Zoo, kraj, koronavirus, turistika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.