neděle 3. července 2022 Radomír

V Hamru na Jezeře se vznítil les. Do těžko přístupného terénu musely tři desítky hasičů

Na vrcholu kopce v obci Hamr na Jezeře se vznítil les, přivolaní hasiči se museli vypořádat se ztíženými podmínkami. Na místě zasahovalo téměř třicet hasičů, nasadili čtyři vodní proudy k uhašení.

Ve středu v odpoledních hodinách vyjely jednotky II. stupně požárního poplachu k požáru lesa na vrcholu Širokého kamene. „Pro dodávku hasební vody je zřízeno čerpací stanoviště na Hamerském rybníku. Na místo jede velkokapacitní čerpadlo HFS SOMATI ze stanice HZS Č. L.,“ informovali hasiči na twitteru.

Po čtvrté hodině odpoledne už se do hašení zapojily téměř tři desítky hasičů. Vodu kyvadlově dopravovali k místu požáru, zásah trval do středečního večera.

Přibývá požárů v přírodě. Hasiči měli během neděle řadu výjezdů

Vysoké teploty, dlouhodobé sucho a silný vítr přispívají k řadě požárů, které musí v Libereckém kraji řešit hasiči. Ti kolem druhé hodiny řekli, že od rána zasahovali hned u osmi událostí.

Požárů v přírodě vlivem sucha přibývá. Jen během uplynulého víkendu hasiči vyjížděli k několika případům. Opakovaně proto varují před rozděláváním ohně v blízkosti lesa i odhazováním nedopalků cigaret.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS Libereckého kraje

Štítky Hamr na Jezeře, požár, les, hasiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.