Kontroverzní podnikatel Jiří Vařil přišel v pondělí s vyjádřením, že právě on je skutečným majitelem dopravní společnosti BusLine. Jenže podle jednatele BusLine Michala Hanče jde pouze o „báje do médií“, veškerá dokumentace podle něj dokládá, že skutečným majitelem byl zesnulý Jakub Vyskočil.
„Mgr. Vařil se v rámci své strategie patrně snaží znejistit obchodní partnery dopravní skupiny BusLine. Stále se pokouší zpochybnit jak vlastnickou strukturu dopravní skupiny, tak kvalifikaci managementu. Obě tvrzení odmítáme jako lživá a veřejně pana Vařila vyzýváme, aby buď svá tvrzení o vlastnictví doložil příslušným úřadům anebo svých prohlášení zanechal,“ uvedl jednatel BusLine Michal Hanč.
Rozhodující je podle něj zápis do obchodního rejstříku, potažmo rejstříku skutečných majitelů. „Veškerá dokumentace, kterou má skupina BusLine k dispozici, v souladu s tím dokládá vlastnictví pana Jakuba Vyskočila, jehož dědičkou je nezletilá dcera. Totéž plyne z mnohaletých zkušeností spolupracovníků a obchodních partnerů,“ dodal Hanč.
Vařil argumentuje tím, že Vyskočil vykonával svou roli vlastníka a ředitele "navenek" aniž by skutečně vlastnil svěřené akcie, podíly a dluhopisy. Rozsáhlou smluvní dokumentaci k tomu měl před Vyskočilovou smrtí Vařil předat příslušným orgánům.
„Tato dokumentace potvrzuje, že jsem nebyl pouhým poradcem, nýbrž, že jsem skupinu BusLine vlastnil a řídil, což koresponduje se zjištěními policejního orgánu, který má k dispozici příslušné listiny, odposlechy a další důkazy," uvedl ve svém prohlášení Jiří Vařil.
Pondělí, 25. července 2022, 15:30
Bývalý majitel dopravní společnosti BusLine Jakub Vyskočil spáchal letos v květnu sebevraždu. Zanechal po sobě dlouhý dopis na rozloučenou, v němž mimo jiné mnohokrát jmenoval svého společníka Jiřího Vařila. Ten tvrdí, že Vyskočil nebyl skutečným...
Jenže podle Hanče Vařil svá tvrzení o svém údajném vlastnictví BusLine nepodpořil skutečnými právními kroky směrem k veřejným rejstříkům nebo soudům. „Energii věnuje pouze vytváření bájí do médií a pro výslechy orgánů činných v trestním řízení. Očekáváme, že když to neudělal dosud, alespoň nyní svá tvrzení promění v reálná podání a předloží všechny relevantní podklady, o něž svá fantastická tvrzení opírá,“ řekl.
Vařil podle Hanče v BusLine působil jako poradce a spolupráce s ním byla ukončena korektně. „Okolnosti ukončení působení poradce Mgr. Jiřího Vařila ve skupině BusLine, které podle dostupných podkladů a korespondence probíhalo v rámci možností naprosto korektně, nesvědčí o jakémsi násilném puči. O čem vypovídá je to, že k rozvázání spolupráce s ním došlo v důsledku ztráty důvěry s ohledem na trestní vyšetřování a jeho nepřijatelné jednání,“ uvedl současný jednatel společnosti.
Bývalý majitel dopravní společnosti BusLine Jakub Vyskočil spáchal letos v květnu sebevraždu. Zanechal po sobě dlouhý dopis na rozloučenou, v němž mimo jiné mnohokrát jmenoval svého společníka Jiřího Vařila. Z Vyskočilova dopisu vyplynulo, že bývalí společníci měli mezi sebou problémy. Jiří Vařil byl v minulosti obviněn hned z několika trestných činů.
V dopise mimo jiné Vyskočil napsal: „Jediné, co jsem opravdu chtěl, je vybudovat stabilní firmy, co by se rozvinuly v něco, co umí spolupracovat a vzájemně si neškodíme s kraji a našimi objednateli. Vařil chtěl jen moc, krást z levých faktur a ovládat. Těšilo ho, že je za bosse a kápa, ale to víš, že na to já nikdy nebyl."
Podle Vařila ale byli s Vyskočilem přátelé. „Smrt Jakuba Vyskočila mne hluboce zasáhla,“ napsal. Podle svých slov věří v dohodu s rodinou. „Aby Jakubovy závazky zbytečně nezatížily jeho nezletilou dceru jako patrně jedinou dědičku a neuvedly ji tak do dlouholetých soudních sporů o majetek, který mi Jakub Vyskočil odmítal vrátit.“
Takové vyjádření se ale nelíbí Hančovi, který je považuje za nátlak na pozůstalé. „Rádi bychom vyzvali pana Vařila, aby postupoval striktně právní cestou a aby zanechal nátlakových vyjádření směrem k truchlící rodině pozůstalých po panu Jakubu Vyskočilovi,“ uzavřel.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.