V tradiční anketě týdeníku Ekonom Město pro byznys se Liberci příliš nezadařilo. Prvenství vybojoval třeba v kategoriích velký podíl firem ve městě, finance získané ze zdrojů Evropské unie nebo nejpřívětivější úřední hodiny a nejkratší vzdálenost od dálnice. V krajském hodnocení skončil sedmý.
„Krom prvenství ve všech jednotlivých kategoriích si vážím toho, že město od týdeníku Ekonom získalo uznání za vytváření podmínek pro podnikání, a to na základě největšího podílu právnických osob. Kategorie, v nichž město patřilo k průměru, jsou pro nás výzvou do budoucna,“ komentoval výsledky projektu Město pro byznys náměstek primátorky Kamil Jan Svoboda.
Srovnávací průzkum hodnotil města ve dvaačtyřiceti kategoriích. Z Libereckého kraje nejlépe dopadl Železný Brod.
„Podnikatelé mají na radnici dveře otevřené a společně se snažíme propagovat místní sklářské firmy pořádáním sklářských slavností. Snažíme se podnikatelům vyjít vstříc, například jsme nezvýšili daň z nemovitosti,“ říká místostarosta Železného Brodu Miloslav Louma.
Druhé místo si z letošního ročníku odnáší Jablonec nad Nisou, kterému se do třetice nepodařilo obhájit své loňské a předloňské vítězství. Velmi dobré hodnocení ale přesto získal za rozsah úředních hodin na radnici, kvalitní emailovou komunikaci či za nejnižší nezaměstnanost ze všech obcí. Třetí Tanvald se může pochlubit vstřícností a ochotou úředníků, cenou za odvoz odpadu, nebo podporou veřejné dopravy.
1. Železný Brod
2. Jablonec nad Nisou
3. Tanvald
4. Semily
5. Turnov
6. Frýdlant
7. Liberec
8. – 9. Česká Lípa,
8. - 9. Nový Bor
10. Jilemnice
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.