úterý 4. srpna 2020 Dominik

Domov pro seniory v Jablonci dnes kvůli koronaviru zakázal návštěvy

Domov seniorů U Přehrady dnes kolem poledne vyhlásil kompletní uzavření Domova pro návštěvníky. Důvodem je opětovný výskyt onemocnění COVID-19 v Libereckém kraji.

S okamžitou platností od středy 22. 7. 2020 jsme bohužel nuceni uzavřít Domov pro návštěvníky. A to z důvodu opětovného výskytu nákazy COVID 19 v Libereckém kraji a jejímu šíření z ohnisek v Jablonci nad Nisou (Městský plavecký bazén, Domov důchodců Jablonecké Paseky),“ informuje Domov na sociálních sítích.

Návštěvy nebudou možné ani v prostoru zahrady či „přes plot“ a to do odvolání. Jejich obnovení bude záležet na zvyšování počtu nakažených – na základě doporučení Krajské hygienické stanice Liberec,“ doplňuje jablonecký Domov pro seniory.

S klienty tak mohou blízcí hovořit přes skype v pracovní dny od 9 do 15 hodin. Zároveň je možné klientovi donést balíček, který je možné zanechat na recepci.

Ve zmíněném Domově důchodců v Jabloneckých Pasekách také již znovu zakázali návštěvy. „S ohledem na aktuální hygienicko-epidemiologickou situaci, vedeni snahou o maximální ochranu zdraví, zajištění bezpečnosti provozu a zájmem o ochranu zaměstnanců a klientů naší organizace, před rizikem vzniku nákazy COVID 19, z preventivních důvodů bylo nutno rozhodnout a vyhlásit zákaz návštěv,“ sděluje Jan Sembdner, ředitel DD Jablonecké Paseky.

Koronavirus se mimo jiné objevil také v jabloneckém plaveckém bazénu. „V současné době byl v plaveckém bazénu v Jablonci nad Nisou pozitivně diagnostikován jeden zaměstnanec na Covid 19. Všichni zaměstnanci, kteří s tímto zaměstnancem přišli do styku na déle než 15 minut a kratší vzdálenost než 2 metry, jsou na nařízené domácí karanténě a v nejbližší době budou testováni na Covid 19,“ uvádí web www.sportjablonec.cz. Plavecký bazén byl uzavřen, ale od dnešního dne opět funguje v běžném prázdninovém provozu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto FB/Domov seniorů U Přehrady

Štítky koronavirus, Jablonec, Domov seniorů U Přehrady

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.