úterý 20. dubna 2021 Marcela

V Libereckém kraji se po neděli otevřou další očkovací centra

V Libereckém kraji se po neděli otevřou další očkovací centra. Velkokapacitní centra jsou zatím jen v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Turnově, Semilech, Jilemnici a Frýdlantu. Zkušební provoz by měla v příštím týdnu zahájit i očkovací centra v Novém Boru, Tanvaldu, Hrádku nad Nisou a také v Poliklinice Klášterní v Liberci. Na sociálních sítích o tom dnes informoval hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

V Libereckém kraji se začalo očkovat 4. ledna, od té doby alespoň první dávku vakcíny dostalo 39 075 lidí, což je bezmála devět procent z 442 476 obyvatel kraje. Z toho 16 194 lidí dosud dostalo i druhou dávku. Více než 61 procent očkovaných jsou senioři starší 70 let. „V tomto týdnu jsme v očkovacích centrech a u praktických lékařů vyočkovali 8500 dávek všech typů vakcín," řekl Půta.


Nově se podle libereckého hejtmana k očkování v tomto týdnu zaregistrovalo 1284 chronicky nemocných. V systému je také 4487 učitelů a nepedagogických pracovníků škol, pro které kraj termíny očkování otevře po Velikonocích a v dalším týdnu by bylo možné je naočkovat první dávkou dřív, než se školy otevřou. Půta upozornil na to, že v neděli končí platnost registračních kódů, takže všichni učitelé a pracovníci škol, kteří ještě nejsou k očkování registrováni, by to podle něj měli co nejdříve udělat.

V Libereckém kraji se zatím očkuje v sedmi velkokapacitních centrech a k očkování se přihlásilo také zhruba 150 praktických lékařů. Ti dostávají vakcínu AstraZeneca, zatím jí vyočkovali 5790 dávek. Kraj na stránkách geoportal.kraj-lbc.cz/ockovani zveřejnil mapu, kde zájemci najdou všechna očkovací centra i ordinace zapojených lékařů a také testovací místa, která jsou v kraji k dispozici. Po Velikonocích by se podle Půty mělo zvýšit tempo očkování, k dispozici bude víc vakcíny.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři

Štítky koronavirus, mapy, očkování, testování, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Marie Mičová

To je hezký, ale raději by měli zajistit nejdřív přísun vakcíny k praktikům.

sobota, 27. března 2021, 08:04

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.