sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Případů covidu za poslední týden přibylo v Libereckém kraji nejvíc od března

V Libereckém kraji za poslední týden přibylo 2266 nově potvrzených případů covidu-19. To je nejvíc od konce března a zhruba o 700 víc než před týdnem. Skoro na dvojnásobek stoupl počet hospitalizovaných. Dnes ráno jich ve čtyřech páteřních nemocnicích v kraji bylo 110, z toho 26 potřebovalo intenzivní péči. Hospitalizovaných s covidem je v kraji nejvíce od začátku května. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Nemocnice s výjimkou českolipské kvůli nárůstu počtu hospitalizovaných s covidem musejí omezovat neakutní péči. „Situace je taková, že omezuje chirurgickou péči, resp. péči, u níž je přepad do delších hospitalizací na jednotce intenzivní péče. To je samozřejmě velmi nepříjemné, protože léčbu si zasluhují i lidé, kteří nemají covid," řekl mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. V liberecké nemocnici je 51 pacientů s covidem, nejvíc v kraji.

K omezení plánované péče přistoupí po nemocnici v Liberci a Jablonci také Jilemnice

Nemocnice v Jilemnici od příštího týdne omezí plánovanou péči, důvodem je nárůst počtu pacientů s covidem, řekl ředitel nemocnice Jiří Kalenský. Omezená je už nyní i v nemocnicích v Liberci a Jablonci nad Nisou. Nemocnice se zároveň potýkají s...

Takzvané incidenční číslo, tedy počet nově nakažených za sedm dní na 100 tisíc obyvatel, v Libereckém kraji za poslední týden vzrostlo z 351 na 512. Nárůst je ve všech okresech kraje, ale podle incidenčního čísla už není nejhorší Jablonecko, naopak. Na 100 tisíc obyvatel tam přibylo za posledních sedm dnů 459 nových případů, o týden dříve to bylo 381. V ostatních okresech kraje je incidenční číslo nad hodnotou 500. Na Liberecku v mezitýdenním srovnání vzrostlo z 360 na 532, na Semilsku z 356 na 530 a na Českolipsku z 300 na 505. V souvislosti s koronavirem zemřelo v kraji za posledních sedm dnů pět lidí, stejně jako o týden dříve.

Zájem o očkování proti koronaviru v mezitýdenním srovnání klesl, zdravotníci podali za předchozích sedm dnů 9369 dávek, o týden dříve to bylo 11 630. První dávku vakcíny dostalo za poslední týden zhruba 3300 lidí, což je asi o 700 méně než za předchozích sedm dnů. Alespoň jednou dávkou vakcíny je očkováno přes 57 procent ze 441 890 obyvatel kraje, konkrétně přes 252 300 lidí. Posilující dávku si nechalo dát zatím 25 257 lidí. Příští týden bude v úterý mimořádně otevřeno očkovací centrum v nemocnici v České Lípě, právě jen pro zájemce o třetí dávku vakcíny. Jablonecký magistrát nově nabízí imobilním občanům, že je lékař bude očkovat u nich doma. Zájemci o očkování doma se mohou přihlásit od pondělí příštího týdne do 3. prosince na čísle 483 357 439.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Zdravotnický holding KK

Štítky koronavirus, Liberecký kraj, covid, epidemie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Ruprecht

A tohle je ta novinařina, za kterou chcete platit? Vypatlané statistiky den co den? Zdravotnický holding – jo, ty vole, to je ten správný termín :-D

pátek, 19. listopadu 2021, 19:12

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.