čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Nejčtenější

Ředitel Oblastní galerie Liberec Pavel Hlubuček rezignoval. Kraj bude hledat nástupce

Ředitel Oblastní galerie v Liberci Pavel Hlubuček k 1. srpnu rezignoval na svou funkci. Liberecký kraj tak bude hledat nového ředitele či ředitelku galerie a vypíše konkurz.

Policisté v České Lípě kontrolovali, jak řidiči respektují semafory. Několik jich jelo na červenou

V České Lípě proběhla dopravně bezpečnostní akce, při níž se policisté zaměřili na respektování světelné signalizace řidiči. Vydali se proto k vybraným křižovatkám, aby odhalili hříšníky za volantem.

Meteorologové rozšířili varování před vysokými teplotami. Naměříme až 35 stupňů

V Libereckém kraji bude dnešek nejteplejším dnem tohoto týdne. Ovšem původní varování před vysokými teplotami meteorologové rozšířili. Nově platí i pro páteční odpoledne. V maximech se teploty mohou dostat až k 35 stupňům Celsia.

Řidič u Kunratic na Liberecku narazil do stromu. Nehodu nepřežil

Jeden lidský život vyhasl včera večer u obce Kunratice na Liberecku. Řidič osobního automobilu havaroval, i přes veškerou snahu záchranářů podlehl zraněním. Příčina nehody je zatím nejasná.

Začne rekonstrukce harcovské přehrady. V září se bude vypouštět

Dlouhé roky se o ní mluvilo, chystaná rekonstrukce harcovské přehrady ale nyní skutečně začíná. V pondělí si staveniště převzala stavební firma, v září by pak mělo začít vypouštění přehrady. Ta by po dvouletých pracích měla pojmout více vody a zvýší...

V kostele sv. Máří Magdalény probíhají nepovolené stavební práce. Bez vědomí památkářů

Kostel sv. Máří Magdalény je v povědomí veřejnosti v posledních letech především kvůli korupční kauze, ve které je obžalován i hejtman Martin Půta a největší česká stavební firma Metrostav. V současnosti v kostele probíhají nepovolené stavební...

Koncert Ewy Farné i skotské hry. Co se chystá během srpna na hradech a zámcích v Libereckém kraji?

Během léta lidé jezdí často do zahraničí a památkám tak ubývají návštěvníci. Zábavný program se však chystá i v našem kraji. Poslední měsíc letních prázdnin nabídne mnoho zajímavých akcí na hradech a zámcích a bude skutečně pestrý.

Ve stotisícovém Liberci budou voliči na podzim vybírat z deseti kandidátek

Voliči v Liberci budou v podzimních komunálních volbách vybírat z deseti kandidátek. Před čtyřmi lety bylo pro komunální volby v krajském městě podáno a zaregistrováno 12 kandidátek. Od roku 1990 je to teprve podruhé, kdy mají lidé ve volbách do...

VÍKEND PODLE DRBNY: Křehká krása, sraz mercedesů a pozorování noční oblohy

Tento víkend se určitě vyplatí zastávka v Jablonci nad Nisou, koná se tam prodejní výstava skla a bižuterie. Milovníci automobilů mohou obdivovat mercedesy na výročním srazu a rodiny s dětmi mohou nahlédnout do vesmíru na Jizerce.

Desatero Jizerskohorských bučin poukazuje na to, jak se správně chovat v přírodě

Jizerskohorské bučiny se před rokem staly první přírodní památkou v České republice zapsanou na seznamu UNESCO. Nyní vzniklo poučné video a také desatero, která osvětlují jak se správně chovat při pobytu v přírodě.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.