pondělí 20. ledna 2020 Ilona

Nejčtenější

Kraj se brání proti těžbě v Turówu všemi možnými způsoby. Do konce ledna můžete podepsat petici

Liberecký kraj stále pokračuje v boji proti prodloužení těžby v hnědouhelném dole Turów. Pokud by totiž těžba pokračovala, budou občané nedaleko českopolské hranice ohroženi ztrátou vody i dalšími důsledky.

Dejte si pozor na podvodné e-maily. Vypadají jako od zaměstnanců finančního úřadu

Češi musí být v těchto dnech ostražití. V jejich e-mailových schránkách se totiž může objevit podvodný e-mail, v nichž se hackeři vydávají za zaměstnance finančního úřadu. Adresáty v nich straší daňovým nedoplatkem. Nejlepší je podvodný e-mail ihned...

Máte doma nevyužité knihy po dětech? Dejte jim druhý život

Už více než pět set knih darovalo Komunitní středisko Kontakt dětem ze znevýhodněného prostředí. Knihy mohou věnovat i čtenáři Liberecké Drbny, Kontakt je otevřený každý všední den.

Dokumentace k rekonstrukci bazénu bude nakonec mnohem levnější

Vytvoření projektové dokumentace na rekonstrukci městského bazénu v Liberci nakonec bude stát zhruba o tři čtvrtiny méně, než se původně předpokládalo. Hotová by měla být do konce roku.

FOTO: Na Albrechťáku havarovalo auto, řidič nezvládl zatáčku a vylétl ze silnice

Dvě jednotky hasičů vyrazily k nehodě osobního auta na Albrechtickém kopci. Došlo k ní v neděli v 17:30. Podle prvních informací se cestující lehce zranili, zřejmě ale jen byli otřeseni po nepříjemném karambolu.

Kraj mého srdce. A jaký je ten váš? Hlasovat můžete v celorepublikové turistické anketě

Až do konce ledna se můžete zapojit na webu Kam po Česku do ankety Kraj mého srdce. Této tradiční turistické ankety se samozřejmě účastní i Liberecký kraj, který zde můžete podpořit.

Kontejnerů na sběr kovových odpadů je málo. Město jich přidá devět

Po Liberci je v současnosti dvacet šedých kontejnerů, do kterých se dá vyhazovat kovový odpad. Jenže jejich počet nestačí, město tak přidá alespoň dalších devět.

Výrobní hala Jablotronu za 150 milionů vyroste u rýnovické věznice

Výrobce elektronického zabezpečení Jablotron začal v jabloneckých Rýnovicích vedle věznice připravovat výstavbu výrobní haly za 150 milionů korun.

Nemocnost v kraji je pod epidemickým prahem, jeden člověk zemřel

Lidí s akutními respiračními onemocněními v Libereckém kraji za poslední týden mírně ubylo, jeden člověk ale v souvislosti s chřipkou zemřel. Na 100 tisíc obyvatel je 1253 nemocných, to je pokles o 5,4 procenta, informovala mluvčí Krajské hygienické...

Autobusem i vlakem na lyže. Speciální linky vozí lyžaře až ke stopě

Nacpaná parkoviště, fronty u vjezdů, drahé parkovné i dlouhá vzdálenost ke sjezdovce nebo do stopy. To bývají hlavní problémy, když do hor vyrazíte vlastním autem. Alternativu nabízí veřejná doprava, která vás přiblíží do hor bez problémů....

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.