úterý 18. února 2020 Gizela

Norská legenda Petter Northug pojede Benzina Sprint v rámci Jizerské 50

Do Jizerek míří jedna z největších ikon běžeckého lyžování a podle mnohých možná ta úplně největší. Petter Northug, bývalý norský reprezentant, dvojnásobný olympijský vítěz a třináctinásobný mistr světa se zúčastní pátečních sprinterských závodů Benzina na 53. ročníku ČEZ Jizerské 50.

„V rámci seriálu Ski Classics to bude můj letošní druhý závod, pak už mě čeká jen švédský Vasův běh,“ říká na úvod čtyřnásobný medailista z Olympijských her v kanadském Vancouveru Petter Northug. Do Česka zamíří ve čtvrtek 6. února, o den později se postaví na start Benzina Sprintu.

„Je pro mě velkou motivací zazávodit si na specifické trati v Jizerských horách, kterou musím nejdříve trochu poznat. I proto vyrážím o den dříve, i když se závody Benzina Sprintu jedou až v pátek večer,“ pokračuje vítěz Tour de Ski z roku 2015.

„Těší nás, že se díky navýšení odměn podařilo získat na Benzina Sprint legendárního Pettera Northuga. Čeští fanoušci tak budou mít jedinečnou šanci vidět v akci jednu z největších osobností lyžařského světa. Jeho účast je tou nejlepší pozvánkou na páteční Benzina Sprint,“ říká Marcin Stefaniak, ředitel marketingu Benziny.

Kdo všechno mu bude soupeře zatím není jasné. Co se ale ví, jsou prize money, které byly oproti předchozím ročníkům významně navýšeny díky titulárnímu partnerovi Benzina. 

Odměny pro vítěze Benzina Sprintu shodné pro muže i ženy

 1. místo   100 000 Kč
 2. místo     50 000 Kč
 3. místo     30 000 Kč
 4. místo     20 000 Kč
 5. místo     15 000 Kč
 6. místo     10 000 Kč

  Ohodnoť článek

  Celkem hlasovalo5 čtenářů

  Tisková zpráva

  Štítky Petter Northug, jiz50, jizerská 50, závody, lyžování

  Komentáře

  Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

  Přihlášení uživatele

  Zapomenuté heslo

  Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.