úterý 22. září 2020 Darina

Lidé v karanténě budou moci volit z auta. V Liberci vznikne stanoviště v Pastýřské ulici

Voliči v karanténě nebo izolaci kvůli covidu-19 budou mít v Libereckém kraji možnost volit z auta na čtyřech místech. Pro každý okres bude jedno. Kraj vybral velká, dobře dostupná parkoviště v České Lípě, Jablonci nad Nisou, Liberci a Semilech, kde bude možné hlasovat ve středu 30. září od 07:00 do 15:00. V České Lípě a Liberci se stanoviště otevřou také ve středu 7. října pro druhé kolo hlasování do Senátu v obvodu Česká Lípa, řekla mluvčí krajského úřadu Andrea Fulková.

Stanoviště jsou určena jen pro voliče v karanténě nebo izolaci, což musí lidé doložit potvrzením svého lékaře nebo hygienické stanice. Voliči musí volit vždy ve svém okresním městě, není tak například možné, aby lidé z Turnova zamířili do Liberce. Výjimkou jsou ti, kdo si předem nechali vystavit voličský průkaz. Volit se bude přímo z vozu. Stejně jako ve volební místnosti se musí voliči prokázat občanským průkazem.

V krajském městě Liberci bude stanoviště na parkovišti za budovou Policie ČR v Pastýřské ulici. V Jablonci nad Nisou najdou voliči speciální volební stanoviště na parkovišti u Městské haly v ulici U Přehrady. V České Lípě vybral kraj plochu v Poříční ulici, kde je mimo jiné depo dopravní společnosti Witbystar (dříve BusLine). V Semilech budou lidé volit na parkovišti u Sportovního centra v ulici 3. května.

„V této souvislosti považujeme za nezbytné uvést, že krajský úřad informaci o oprávněných voličích, kteří u volebního stanoviště hlasovali, předá obecním úřadům příslušným podle místa pobytu oprávněného voliče," uvedl vedoucí správního odboru Libereckého kraje Jiří Němec. Obecní úřad neprodleně informaci přenese do výpisu ze stálého seznamu voličů určenou pro okrskovou volební komisi. „Učiní u jména voliče poznámku proto, aby bylo zabráněno případné dvojí volbě jednoho voliče," dodal.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky volby, senát, koronavirus, kraje, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.