sobota 18. ledna 2020 Vladislav

Z kraje

Jablonec podporuje osadní výbory, vzniknout by mohlo i pět nových

V Jablonci nad Nisou aktuálně fungují celkem čtyři osadní výbory pro oblast Rýnovice, Kokonín, Mšeno a Proseč. Město chce občanskou aktivitu podpořit, problém je v nedostatku lidí.

O budoucnosti frýdlantské nemocnice se stále jedná, pacienti musí dojíždět do Krajské nemocnice

Zatímco frýdlantskou nemocnicí otřásl nedávný případ otravy krve devíti pacientů, memorandum stále jedná o budoucnosti tohoto objektu. Aktuálně musí pacienti dojíždět i s úrazy do Liberce, ve Frýdlantu totiž skončila i akutní chirurgická péče.

Nálezce pokladu u Vysokého dostane odměnu skoro 140 tisíc korun

Sto šedesát pražských grošů objevil nálezce v srpnu u Vysokého nad Jizerou. A protože nešlo o archeologický průzkum, má nárok na odměnu, tedy deset procent z hodnoty pokladu. Kraj chce navíc motivovat, aby lidé poklady odevzdávali, a tak nálezci...

FOTO: Ve Vojanově ulici hořel dům. Hasiči evakuovali jedenáct lidí

Požár domu v jednom z nechvalně známých domů ve Vojanově ulici v Liberci zaměstnal ráno hasiče. Hořelo v horním bytě a na půdě domu. Hasiči z domu evakuovali celkem jedenáct lidí, nikdo se při požáru nezranil.

Jablonečtí strážníci se za záchranu lidských životů dočkali odměny

Minulou neděli se jablonečtí policisté zasloužili o záchranu rodiny, které hrozila otrava plynem, který nebezpečně unikal. Nyní je primátor města odměnil.

Na partnera útočila nožem, stromeček vyhodila z okna. Žena skončila v poutech

Předvánoční stres v kombinaci s alkoholem vyhrotil ve čtvrtek večer situaci v jednom z libereckých paneláků. Hádka skončila fyzickým napadením s nožem, demolováním zařízení bytu i vyhozením stromečku z okna.

Zloděj se vloupal do libereckého autosalonu, odnesl si celou kasu

Zatím neznámý zloděj zamířil do libereckého autosalonu v ulici Doubská. Tato osoba očividně neměla za cíl koupi nablýskaného vozu. Místo auta si totiž odnesla peníze.

VIDEO: Předvánoční přírůstek. V Liberecké ZOO se narodila dvě lví mláďata

Lvice Shani porodila v noci na pátek v liberecké ZOO dvě zdravá mláďata. Jde o velmi vzácný počin, lva berberského se v Liberci ještě nikdy nepovedlo odchovat.

FOTO, VIDEO: Semilská ferrata by se mohla rozrůst o další cestu, novinkou bude i patnáctimetrová lávka

Od zpřístupnění via ferrata Vodní brána u Semil uběhlo pět let. Nyní by zde mohla vyrůst nová cesta. Třešničkou na lezeckém dortu by navíc byla patnáctimetorvá Barmská lávka.

Liberečtí neuvolnění radní si polepší. Místo pěti tisíc budou brát jedenáct

Neuvolněným radním Liberce stoupne od příštího roku měsíční odměna z 5500 na 11 013 korun. Opoziční Změně pro Liberec více než dvojnásobný nárůst nevadí, kritizuje ale způsob, jakým koalice zvýšení prosadila.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.