úterý 4. srpna 2020 Dominik

Dnes poprvé vyjela přeshraniční linka propojující celé Trojzemí

Mezinárodní autobusová linka 691 dnes poprvé vyjela na svou trasu skrze Trojzemí. Startuje v Hrádku a končí v polském městě Świeradów Zdrój.

Na šestašedesátikilometrové trase projíždí přes Bogatyniu, Nové Město pod Smrkem, Žitavu nebo Raspenavu. Hranici během jízdy překročí celkem pětkrát. Od nové linky si vedení Libereckého kraje slibuje další sblížení obyvatel napříč Trojzemím. „Jsem rád, že se podařilo dohodnout zahájení provozu takové atraktivní turistické linky,“ komentoval náměstek hejtmana Jan Sviták.

Původně měla linka už touto dobou dávno jezdit, kvůli uzavřeným hranicím ale došlo k zahájení provozu až nyní. Teprve na konci června došlo k rozhodnutí, že linka ještě letos vyjede. „Pomohla nám možnost financování linky z projektu TRANS-BORDERS,“ řekl Sviták.

Pro obyvatele Frýdlantu skýtá nová autobusová linka spoustu možností a odhalí jim i například část Jizerských hor za polskou hranicí, která zatím není příliš známá,“ sdělil Jiří Stodůlka, starosta Frýdlantu, kterým linka také projíždí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo7 čtenářů

Foto město Frýdlant

Štítky Liberecký, Trojzemí, doprava, linka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.