pondělí 21. září 2020 Matouš

V České Lípě pomůže se sociálním začleňováním agentura

Město Česká Lípa si od nové spolupráce s Agenturou pro sociální začleňování slibuje zlepšení situace v oblasti bydlení a vzdělávání.

Navázání spolupráce a uzavření memoranda podpořili zastupitelé města. Radnice chce využít zkušeností odborníků agentury při mapování problémů týkajících se bydlení a vzdělávání a na základě toho připravit projekty, které by pomohly situaci ve městě v budoucnu zlepšit, a případně na ně získat i dotace.

V Libereckém kraji už agentura spolupracuje třeba s Libercem, Jabloncem nad Nisou, Novým Borem, Smržovkou, Velkými Hamry nebo městy na Frýdlansku, ale také přímo s Libereckým krajem. Podílí se na projektech zaměřených na zajištění sociálního bydlení, při prevenci kriminality, na dluhovém poradenství nebo v sociálních službách

I Česká Lípa se podle tajemnice městského úřadu Evy Bartoňové stejně jako jiná města potýká s existencí sociálně vyloučených lokalit a se sociálními problémy, které z toho vyplývají. „Chceme se dobře připravit na období, kdy budou zase vyhlášeny podpůrné programy, a chceme si na ně určitě dosáhnout. Je to ale podmíněno tím, že budeme přesně vědět, jaká situace v České Lípě je. Není to jen v oblasti sociálně vyloučených lokalit, ale i v oblasti bydlení nebo vzdělávání," řekla Bartoňová.

Cílem spolupráce s agenturou je podle Bartoňové zmapovat situaci ve městě a navrhnout řešení. Jedním ze závažných problémů, které třetí největší město v kraji v poslední době řeší, je mimo jiné velká skupina dětí ve školách, jež neumí česky. Ještě problematičtější je komunikace s jejich rodiči, kteří přišli do města za prací. Radnici se podařilo na projekt zaměřený na výuku češtiny a integraci zahraničních dělníků získat dotaci, celý projekt ale zkomplikovala koronavirová pandemie.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto mucl.cz

Štítky Českolipsko, Liberecký, správa, menšiny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.