neděle 5. prosince 2021 Jitka

Kriminalisté dopadli pachatele loupeže v Libchavě. Se zbraní v ruce ukradl desítky tisíc

Policisté mají muže, kterého podezírají ze zářijového loupežného přepadení pošty v Horní Libchavě na Českolipsku. S pistolí v ruce vešel na pobočku a odnesl si několik desítek tisíc. Podle policistů jde o recidivistu.

K loupeži došlo 17. září ráno. „Namířenou střelnou zbraní, ukrytou pod igelitovou taškou, požadoval po zaměstnankyni vydání finanční hotovosti. Zaměstnankyně pachateli vydala v obavě o svůj život finanční hotovost v řádu desítek tisíc korun. Muž finanční hotovost vložil do připravené igelitové tašky a z místa odešel,“ popsala mluvčí policie Adéla Maňasová.

Policisté pak po pachateli začali pátrat, do akce byl zapojený i vrtulník. Úspěšní byli ale až po pár týdnech českolipští kriminalisté. „Díky jejich kvalitní operativně – pátrací činnosti a zajištění důkazních prostředků a stop na místě činu podařilo ustanovit pachatele a následně jej zadržet. Jednalo se o pětatřicetiletého muže z Českolipska, který již má na svém kontě bohatou trestní minulost majetkového charakteru,“ dodala mluvčí.

Na základě shromážděných důkazů policejní komisař obvinil muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. „Současně podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl ze strany soudce akceptován a muž byl následně eskortován do vazební věznice,“ řekla Maňasová. 

V případě pravomocného odsouzení, hrozí pachateli za uvedenou trestnou činnost až desetiletý trest odnětí svobody nepodmíněně.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky policie, loupež, přepadení, libchava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.