sobota 21. května 2022 Monika

Do restaurace bez placení. Žena opakovaně předváděla herecké výstupy, personál zavolal policii

Najíst se a odejít bez placení – to byl nejednou plán ženy z Českolipska. Opakovaně navštěvovala restaurace a při výzvě k zaplacení sehrála scénku. Personál ji tentokrát poznal a zavolal policejní hlídku. Teď ji čeká soudní řízení.

Šestatřicetiletá žena chodila do restaurací nejen v České Lípě, ale i do jiných podniků v Libereckém a Ústeckém kraji. „Záznamů majetkových přestupků (škoda do 10 tis. podvodným jednáním) má již několik," uvedl mluvčí Městské policie Česká Lípa. 

Personál podvodnici poznal

Po delší době navštívila českolipskou restauraci společně se svým přítelem a objednala si za celkem 667 korun. „Personál si na její herecký výstup vzpomněl a na místo zavolal policejní hlídku," sdělil mluvčí. 

Tušení personálu bylo správné, divadlo se opakovalo. „Tentokrát se vymlouvala na svou matku, která má peníze u sebe a měla by na místo dorazit. Samozřejmě se cítila pohoršena přístupem personálu, policie atd.," popsal mluvčí. 

Z podniku byli oba příživníci vyhozeni, stihli však už projíst přes dvě stě korun. Zadrženou čeká jednání před správním orgánem. „Nejde o osoby, u kterých by někdo na první pohled odhadl úmysl k tomuto podvodu," uzavřel mluvčí. 

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Liberecký kraj, Českolipsko, restaurace, placení, policie, podvodnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.