středa 26. února 2020 Dorota

Jablonecko

Do Jablonce se vrací Mezinárodní festival outdoorových filmů

Oblíbený Mezinárodní festival outdoorových filmů láká sportovce, milovníky extrémů, přírody a všechny, kteří mají v sobě alespoň kousek dobrodružné povahy.

Zámek Návarov září novotu, po letech oprav místo prokouklo a dokonce je zpřístupněno veřejnosti

Pokud jste kolem návarovského zámečku projížděli před několika lety, patrně byste místo nyní nepoznali. Zarostlou chátrající stavbu nahradil zrekonstruovaný zámek.

Sportovci nechali své věci bez dozoru, přišli o mobily za téměř třicet tisíc

Sportovci v čele s trenérem vyrazili v úterý utužovat svou kondici do areálu Srnčí důl v Jablonci nad Nisou. Zatímco dělali něco pro své zdraví, mladý zlodějíček je připravil o dva mobilní telefony.

Chtěl se vloupat do obchodu, údajně bylo jeho cílem dostat se do vězení

Že se někdo chce vloupat do samoobsluhy, to tak ojedinělé není. Trochu kuriózní je ale důvod, který muž při svém neúspěšném činu uvedl.

Z Jablonce vyrazí robot Matylda autostopem do Pelhřimova, jde o naprostý unikát

Vzali jste někdy do auta stopaře? Tak nyní máte jedinečnou příležitost svézt ve svém autě robota Matyldu, kterou vytvořili v Jablonci nad Nisou a má namířeno do Pelhřimova.

Odešel jeden z posledních hrdinů druhé světové války. Zdeňku Nerudovi bylo 98 let

Jablonečák Zdeněk Neruda bojoval za války v jako navigátor v československých jednotkách u britské armády, po komunistickém převratu nakonec skončil ve výrobě. Zakládal Svaz zahraničních vojáků, po revoluci Občanské forum. Zdeněk Neruda zemřel v...

Rostliny a živočichové dostávají zelenou, Novoveské koupaliště bude patřit jim

Město Jablonec se již dlouho snažilo najít pro Novoveské koupaliště vhodné využití. Debatovalo se o možnosti navrátit místu dřívější slávu a opět sem přilákat lidi. Nyní je jasné, že prostor bude věnován fauně a flóře a vznikne zde biotop.

Ujel z místa nehody a věděl proč, v krvi měl totiž téměř dvě promile

Přestože při způsobení nehody by měl řidič na místě zastavit, muž, který seděl za volantem vozidla značky Audi, se rozhodl z místa nehody ujet. Přesto ho po pár minutách ho ale zastavila hlídka policie.

V centru města se motocykl srazil s chodcem

Ke střetu motorky a chodce došlo v sobotu v centru Jablonci nad Nisou. Chodec bez varování vstoupil řidiči motocyklu do cesty a narazil do jeho boku.

FOTO: Jablonecký Ski Klub oslavil 70 let od založení, přišla i Koukalová

Klub jabloneckých lyžařů oslavil 70 let existence. V roce 1948 let vznikl jako Sokol Mšeno. Během desetiletí se stal jablonecký tým lyžařů prestižním klubem, který vysílá své zástupce na světové závody.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.