čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Stánky u jablonecké přehrady mohou mít otevřeno do 23 hodin

I stánky u jablonecké přehrady musí dodržovat určitá pravidla týkající se například nočního klidu nebo dodržování tržního řádu.

S provozovateli a majiteli stánků u vodní nádrže Mšeno se v uplynulých dnech sešel primátor města Jablonec Jiří Čeřovský. Podle vedení města je nutné najít ideální cestu, která by vyhovovala návštěvníkům i místním obyvatelům. „Je mi jasné, že přehrada je v létě hojně navštěvované místo nejen přes den. Zábava na předzahrádkách však vyvolává často stížnosti lidí, kteří kolem vodní plochy bydlí,“ komentoval primátor.

Provoz stánků i předzahrádek se musí řídit základními předpisy, a to tržním řádem, který upravuje provozní dobu restauračních zahrádek od 8 do 23 hodin. „Závazná vyhláška o nočním klidu zase jasně nařizuje, aby od 22 hodin večer do 6 hodin ráno dne následujícího byl ve městě dodržován noční klid,“ sdělil vedoucí oddělení právního Jiří Kučera.

Přestože letní večery mohou lákat k delšímu posezení, pravidla je nutné dodržovat. V případě opakovaného porušování by město muselo přikročit k razantnějším opatřením. Zatímco otevřeno bude moci být do 23 hodin, už po 22. hodině musí provozovatelé musí výrazně ztlumit reprodukovanou nebo jinou hudební produkci.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto město Jablonec

Štítky Jablonec, přehrada, stánky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.