úterý 4. srpna 2020 Dominik

Navzdory šetření se v Jablonci pracuje na opravách mnoha škol a školek

Navzdory úsporným opatřením zaviněným koronavirovou pandemií opravuje Jablonec nad Nisou i letos v létě budovy svých mateřských a základních škol. Do oprav dá více než dva miliony korun, další dva miliony bude stát oprava a výměna oken Mateřské školy Husova, informovala mluvčí magistrátu Jana Fričová.

V Jablonci kvůli očekávanému propadu daňových příjmů seškrtali už v dubnu rozpočet o 110 milionů korun, o úsporách za dalších 50 milionů rozhodli městští radní v minulém týdnu. Jablonec původně připravil na letošní rok rozpočet s výdaji přes 1,247 miliardy korun a příjmy zhruba o 196 milionů nižšími. Některé akce jako třeba pokračování revitalizace sídliště Šumava město odložilo. Méně peněz je i na opravy komunikací.

Naplánované opravy škol ale město většinou nerušilo. Do svých mateřských a základních škol dá o prázdninách více než dva miliony korun tak, aby od září bylo vše opět v provozu. „Po prázdninách tak bude mít nové sociální zařízení Mateřská škola v ulici Tichá, opravenou střechu získá MŠ Švédská, opravíme kanalizační stoupačky v MŠ Střelecká," vyjmenoval některé z oprav ekonomický náměstek primátora Milan Kouřil (ANO). V MŠ Mechová město nechá opravit plot, pracuje se na opravě fasády a dlažby u hlavního vstupu do Speciální mateřské školy v Palackého ulici.

„Věnovat se budeme také základním školám - v Mozartově ulici musíme opravit sociální zařízení a kabinety v budově družiny a kanalizační stoupačky. Oprava čeká schodiště rýnovické ZŠ Pod Vodárnou, v ZŠ Šumava nás čekají opravy kanalizační a vodovodní stoupačky a v ZŠ Liberecká oprava dvora," uvedl vedoucí městské správy nebytových objektů Václav Kotek. Nejnákladnější bude oprava oken a vstupních dveří mateřské školy v Husově ulici. Budova je památkově chráněná, okna tak nechá radnice repasovat, případně nahradit replikami.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Město Jablonec

Štítky ČR, školy, stavby, správa, Jablonec n.N.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.